dvd wirıter sorunu hıc bır işlem yapmıyo

HPQ-User
19-01-2009, 10:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

melek/seytan sormuş:
sorunum dvd wırıter ne okuyo ne yazıyo gecen format atacaktım format cdsını okumadıgını fark ettım farklı cdler denedım yıne olmuyo goruyor ama full dolu gosterıyo hıc ıcerık yok  sorun ne olabılır bazı arkadaslar bozuk olabılecegını soyluyo ama zaten kullanmııyorum kı soorun fomat atmak için bazı dosyalırı sılmıstım ondan kaynaklanıyo gıbı gelıyo bana acıl yardım format atamıyorum

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
TOPLAMA İŞTE

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.1)

Mehmet-
19-01-2009, 10:44   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Merhabalar format atmak için cd taktığınızda, bilgisayar açılışında(boot sıralamasında dvd first ise) cd yi okuyamıyorsa bunun windows dosyalarıyla hiç ama hiçbir alakası yoktur.

Büyük olasılık emekliye ayrılmak üzere. Pek kullanmıyorum demişsiniz tozdan da kaynaklanabilir.
Yapabilirseniz sürücüyü sökün ön kapak alrındaki küçük deliğe sert bir cisimle bastırarak sürücünün kapağını açın. Sonra vidalardan sökerek sürücünün okuma gözünü bulun va az kolanya dökülmüş pamukla bir güzel temizleyin. Sonra bir süre bekleyin takıp kullanın. Bir süre daha kullanırsınız.