dvd yazmak için programlar nelerdir?

marmarisligokhan
02-08-2009, 10:49   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Arkadaşlar benimbilgisayarda bir sürü film var ve ben bunları dvd'ye yazmakistiyorum.Ancak bir sorun var.Ben genelde bu iş için convertxtodv diyeprogramla yapıyorum.Çünkü alt yazı da gömebiliyorsun.Ancak film 120dk'yı geçtikten sonra filmin gerisi gelmiyor.Ben de nero ile ikiyebölüyorum.Filmin kalitesi gidiuor.Ayrıca alt yazı gömme programıile(total video converte) alt yazı gömünce kalitesii daha dabozuluyor.Benim isteğim:Altyazı gömebilen,filmi iki parçaya ayırabilendvd yapma programı var mı?Yoksa siz nasıl yapıyorsunuz?Bir de 120dk'dan sonrası neden programla gösterilmiyor,bir dvd en fazla o kadarsüre mi alır?Ancak nero da yapınca böyle bir şey olmuyor.Yardımlarınızıbekliyorum...

Banned
02-08-2009, 10:55   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

Filmi ikiye bölmene ya da altyazıyı gömmene gerek yok ben altyazılı filmleri neroyla direk veri diski olarak yazdırıyorum tek yapman gereken filmin adıyla altyazının aynı olması yani filmin adı neyse copy paste'le altyazıyıda aynı yapmalısın daha sonrada neroyla ikisinide seçerek veri diski olarak yazdır hem altyazılı izleme şansın olur hemde filmin kalitesi bozulmaz.

Feel Good
02-08-2009, 11:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Alıntı: Kylie  
Filmi ikiye bölmene ya da altyazıyı gömmene gerek yok ben altyazılı filmleri neroyla direk veri diski olarak yazdırıyorum tek yapman gereken filmin adıyla altyazının aynı olması yani filmin adı neyse copy paste'le altyazıyıda aynı yapmalısın daha sonrada neroyla ikisinide seçerek veri diski olarak yazdır hem altyazılı izleme şansın olur hemde filmin kalitesi bozulmaz.
Evet bu şekilde yapabilirsin.
Ama küçük bir düzeltme: Altyazı ile filmin adları aynı olacak ama altyazının isminin sonuna .srt ifadesi eklemen gerekiyor. Yoksa altyazıyı görmüyorlar. En azından bende böyle.

marmarisligokhan
06-08-2009, 20:02   |  #4  
OP Yeni Üye
37 mesaj
Alıntı: Kylie  
Peki film 120 dkdan daha fazla ise sorun olur mu??Ayrıca dvd player da oynar mı?