DVI to VGA Donusturucu

Hüseyin Baştürk
30-11-2015, 00:05   |  #1  
Hüseyin Baştürk avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Basliktaki gibi donusturucu alarak dual monitor kullanabilirmiyim bazi yerlerde bir ekran kartindan 2 vga alamazsin dediler.Ekran kartım Ati Readon HD 4650.

Sistem Bilgilerim
  • Exper
  • Windows 7 Ultimate 32-bit
  • Intel
  • Diğer
  • Google Chrome
  • - Kullanmıyorum -
  • - Bilmiyorum -
  • Android 4.3 (JellyBean)
  • Android 4.4 (Kitkat)
  • Vodafone
ihalilcoban
30-11-2015, 12:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
384 mesaj

Tabiki kullanabilirsin. Bu işlem projeksiyon kullanmakla aynıdır. Projeksiyon kullanırken nasıl ki hem kendi monitöründe hem de projeksiyondan görüntü alabiliyorsan iki monitöre de görüntü alabilirsin.

ihalilcoban bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Hüseyin Baştürk
30-11-2015, 16:58   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Benim bilgisayarimda 2 tane vga cıkışı bulunuyor biri dahili biri harici dedikleri ben harici olani kullaniyorum digeri ne ise yariyor.

ihalilcoban
30-11-2015, 17:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
384 mesaj

Dahili dediğin anakarta tümleşiktir onboard diye tabir edilir. Normal şartlarda harici ekran kartı takılmadığı zaman onu kullanırsın. Harici ekran kartı taktığında onboard devre dışı kalır ve ordan görüntü alamazsın. Eğer yapmak istediğin hem dahiliden hem hariciden görüntü almaksa imkansız yapamazsın ama benim dediğim yöntemle harici kartını çoklayıp iki monitöre çıkış alabilirsin.

Bahsettiğim çoklayıcı kablo bu. Bunu taktıktan sonra ekran kartı ayarlarından çoklu monitör özelliğini açarsan bağladığın iki monitörü de kullanabilirsin.

Son Düzenleme: ihalilcoban ~ 30 Kasım 2015 17:55
ihalilcoban bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]