dxdiag.exe sorunu

serkanömür
30-07-2011, 18:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Hayırlı akşamlar sevgili arkadaşlar,öncelikle bakındım ama forumumuzda rastalayamdım bir yardım eden olursa sevinirm.bilgisayarımda son zamanlarda bir hata verme durumu söz konusu.Flight Simulatorda uçuş esnasında pc hata vermeye ve simlatörü kiltlemeye başladı ben de silip FS-9 u tekrardan yükledm.ama sorun devam etmekte.bugün yine aynı şey oldu ve hemen görev yöneticisnden işlemleri seçtim,orada ilk defa dxdiag.exe diye bir işlem gördüm,cpu kullnımı azalarak işlem kendiliğinden sona erdi.birkaç arama yaptım internette.kimi sitelerde bu dxdiag.exe bir trojan derken kimi siteler ise directx sürümyle alakalı bir konu olduğunu ifade ediyor.çalıştır menüsünüe dxdiag yazınca doğrudan directx denetleme menüsü açılmakta zaten acaba bu ismi taklid eden bir trojan  ya da virüs olabilr mi?sadece Flight Sim.de hata veriyor.diğer oyunlarda sıkıntı yok.YArdımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

sosyalik
30-07-2011, 18:16   |  #2  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Bilgisayarı bununla derin tarat:http://www.tamindir.com/program/ ... 99_Anti-Malware.htm

Banned
30-07-2011, 19:12   |  #3  
Banlandı
110 mesaj

dxdiag.exe directx ile alakalıdır ordan ekran kartını test edebilirsin

serkanömür
30-07-2011, 20:09   |  #4  
OP Taze Üye
19 mesaj

kardeşim tavisyen ne olur yani bu hatanın kaynağı ne olabilr?
sosyalik adlı dostun verdiği programı kurup tarattım zararlı öge çıkmadı bu arada

sosyalik
30-07-2011, 20:19   |  #5  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj
Alıntı: serkanömür  
kardeşim tavisyen ne olur yani bu hatanın kaynağı ne olabilr?
sosyalik adlı dostun verdiği programı kurup tarattım zararlı öge çıkmadı bu
Ben şüphelendiğinizden dolayı belki bir ihtimal zararlı olabilir diye bu programı önermiştim.@PCsi Hep Sorunlu arkadaşın dediği gibi Dxdiag bilgisayar donanımlarını , directx sürümlerini kontrol edebileceğin bir yer.Ama bazı zararlılar bunları taklit edebiliyor.Ama sanırım sizin bilgisayarınızda öyle bir durum söz konusu değil.

DirectX sürümünüz eğer 9'sa bunu indirip çalıştırın:http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=35

Directx9 değise (Directx 10 veya 11 ise) ise çalıştırmanızın bir anlamı yok.

serkanömür
30-07-2011, 21:21   |  #6  
OP Taze Üye
19 mesaj

tamam kardeşim bi deneyeyim söyledğini

serkanömür
01-08-2011, 14:13   |  #7  
OP Taze Üye
19 mesaj

sorun hala devam ediyor fikri olan var mı acaba?