E-devlet uygulaması hakkında tüm detaylar...

CHIP Online
21-12-2008, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

E-devlet uygulaması ülkemizde de hayata geçti. Peki ama bu uygulamadan nasıl yararlanacağız?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/E-de ... detaylar_10104.html

E-devlet kapısı geçtiğimiz günlerde yapılan törenle açıldı. Bundan sonra 22 devlet hizmetini www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapabileceğiz. Böylece bürokratik işlemlerle boğuşmadan ve kapı kapı dolaşmadan gerekli hizmetleri alma şansımız olacak. Bunun yanında hizmet almakla kalmayacak, merak ettiğiniz bilgilere rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

Örneğin, bir çocuğunuz oldu ve nüfusa nasıl ve ne zaman kayıt yaptırmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. İşte bu sorunun cevabını artık en kısa yoldan bulabileceğiniz yer www.turkiye.gov.tr. Bu adresten yapmanız gereken tüm işlemleri okuyabilir, böylece en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında işsizlik ödeneğine başvurabilir ya da motorlu taşıtlar verginizi hesaplayabilirsiniz. T.C. Kimlik Numaranızı bilmiyorsanız öğrenebilir veya PTT'den yolladığınız bir mektup ya da paketi takip edebilirsiniz.

Sitede bu ve benzeri birçok işinizi sorunsuzca halletmeniz mümkün. Şunu unutmayın ki çoğu işleminizi "şifre ile giriş" yaparak gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu yüzden bu uygulamalardan sorunsuzca yararlanmak için en yakın PTT şubesine gidip şifrenizi almanız gerekiyor.

Tüm konu: E-devlet uygulaması hakkında tüm detaylar...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: www.turkiye.gov.tr'yi nasıl buldunuz?

_OnuR_
21-12-2008, 11:58   |  #2  
_OnuR_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
890 mesaj

yazının başında www.turkiye.com.tr yazılmış

asıl konuya gelirsek daha denemedim ama yinede güzel bir adım

Son Düzenleme: _OnuR_ ~ 21 Aralık 2008 12:07
trinity
21-12-2008, 12:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

e devleti hiç kullanmadım ama bu bilgi edinme yasası net üzerinden çok faydalı soruyorum en kısa zamanda bilgilendiriyorlar

Hiper£l£v£nKids
21-12-2008, 13:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Sonunda ama tasarım uymamış..