E6400 OC

radyoaktif
23-06-2009, 16:31   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
237 mesaj

Arkadaşlar iyi günler.

İşlemci: Intel Core 2 Duo E6400 2.13GHz 1066MHz 2MB Cache 64BIT 775p
Anakart: ASUSTEK P5BVM 965G DDR2
Ekran Kartı: Palit 9800GT Super 1 GB 256Bit GDDR3 16X
Bellek: 3 GB 800 Mhz HI-LEVEL
Power: HIGH POWER 460W High Performance

İşlemcime oc yapmak istiyorum bunun için bir kaç denemede bulundum ama evin şarterlerini attırdımAğzı kulaklarına varıyorSonra biosu poweri açıp kapatarak resetledim tekrar PC yi aştığımda aşşağıdaki resimdeki gördüğünüz üyarıyı aldım bende mecbur bios ayarlarını tekrar default yaptım

Sonra

AI Booster ve AI Suite programlarının son sürümünü indirip kurmayı denediğimde 2 programda kurulmuyor ve aşşağıdaki hataları alıyorum.

bu uyarıları ( Overclock, AI Booster, AI Suite ) neden alıyorum bilmiyorum biosu güncelleştirmem mi lazım ne yapmam lazım?

Dahada bilen birisinden bilgi almadan oc denemesinde bulunursam 2 olsun dedim elimde zaten zar zor aldığım bi PC var onuda aç gözlülüğümden yakacam o olacak.

İşlemci sıcaklığım stok fanla 47 derecelerde çekirdek sıcaklıkları 35-40 derece arasında kasada 1 tane egzoz fan var 12cm'lik 15tl fiyatında bi cooler master saydam mavi ledli bi fan onuda kasanın yanını delerek egzoz fan yaptım 1 fan daha alacağım onuda kasanın üstüne powerin yanına kasanın içine hava üfleyecek şekilde takacağım.

Aynı anakart ve işlemci ile işlemciyi sorunsuz şekilde 3.2Ghz'ye kadar çıkaran arkadaşlar vardı hemde stok fanla yüksüz 40, tam yükte 55-60 dereceleri buluyorlarmış bu arkadaşlardan yardım istedim sadece oc değerlerini verebilirlerse benimde uygulayacağımı söyledim ama hiç biri ne değer verdi ne cevap.

Bilen arakdaşlar bana oc değerlerini vermek için aşşağıdaki tabloya ihtiyaçları var herhalde o yüzden oradan bakarak bana hangi ayarlara ne değerler vereceğimiz söylerlerse sevinirim.

Üşenmeden tüm mesajımı okuyup gerekli açıklamayı yapan arkadaşlara şimdiden canı gönülden teşekkür ederim. Selametle

Erhan Tiryakioğlu
23-06-2009, 16:38   |  #2  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Bilsem sana Gerçekten Yardım ederDim Yemin ederimKi ...

radyoaktif
23-06-2009, 16:39   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
237 mesaj

Canın sağolsun dostum inşallah bilen birisi çıkar sabırsızlıkla bekliyorum.