easy tune 6 açılışta kasma sorunu

hadios
20-06-2012, 00:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

SİSTEM ÖZELLİKLERİ

İŞLEMCİ : AMD FX 8150
ANAKART : GİGABYTE 990FX UD7
RAM : 6 GB 1333 MHZ CL9
EKRAN KARTI : GİGABYTE ATİ REDEON HD 5830
POWER SUPPLY : 550 WATT XILENCE
İŞLETİM SİSTEMİ : WİNSOWS 7 ULTİMATE X64 SP1

sorunum ise gigabyte in anakrtla beraber verdiği driver dvd sindeki easy tune 6 programını kurunca başlıyor aslında çok önemli olmayabilir bir çok kişi için ama işlemci ve anakarta 1.000,00.-TL verince kusursuz olmasını istiyorum. easy tune 6 programını kurmadan hiç bir sorun yok kurduktan sonra ilk yeniden başlatış ve her açılışta 2 ile 3 saniye arasında kasma oluyor ve söz konusu programın kısayoldan her açmaya kalktığımda gigabyte in sitesinden en son bios güncellemesibi F9 bios u indirdim açıklamasında easy tune 6 sorununa yönelik yama olduğu yazmakta ama ne varki fayda etmedi easy tune 6 nın son sürümünü kurdum ondanda sonuç alamadım oyun oynarken ( crysis 2 ve mass effect 3 ) herangi bir sorun yok ama açılışta ve dediğim gibi kısayolunu tıklayınca kasma problemi ile karşılaşıyorum birde film olsun müzik olsun oyun olsun kurulumdan sonra elektrik kısa devresi varmış gibi çıt çıt ses geliyor aralarda bu sorun programı kurduktan sonra başlıyor ve ve kaldırsamda devam ediyor kasma sorunuda programı kaldırdıktan sonra devam ediyor ama hiç kurmazsam sorun yok ben anakarttan şüphelendim başka bir donanımdan ötürü olacağı aklama gelmedi. son olarak birde easy tune 6 nın son sürüm kurulumun son kısmında "Error 1904. Module C:\Program Files (x86)\ET6\Flash11e.ocx failed to register. HRESULT -2147220473. Contact your support personnel." diye bir hata veriyor.

sorunun çözümü hakkında bir önerisi olan varmı acaba anakartı servisi göndermek istemiyorum :S daha önce gönderdiğimde acınack halde geldi önceki anakartım ve başka sorunlar baş gösterdi satmak zorunda kaldım ve 1 aydan önce gelmiyor birde o sıkıntı var.

önerileriniz için şimdiden teşşekürler.