EFS le şifrelenmiş dosyaları açmak

HPQ-User
11-06-2009, 14:39   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Painkiller sormuş:
Merhaba. Ben bütün resimlerimi EFS yöntemiyle şifreledikten sonra bilgisayarıma format atıp tekrar vista ultimute kurdum. (EFS yaparken de Vista Ultimate kuruluydu.) Ancak formattan önce sertifikaların yedeğini almadan formatladığım için resimlere erişemiyorum. Bu resimler benim için çok önemli. Sistem mühendisliği eğitimi aldığım kurumdaki eğitmenlerime daniştım ama çaresi olmadığını söylediler. Daha sonra işinde çok iyi bir veri kurtarma şirketine gittim bir ay uğraştılar ama onlar da kurtaramadı. Lütfen bana yardım edin. Hayatım boyunca çektiğim  tüm resimler kaybolmasın. Her türlü yöntemi deneyebilirim. Hoşça kalın. İyi çalışmalar.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Windows Vista ultimate OS
2.o Core 2 dup CPU
2 GB RAM
256 MB GeForce 8600 GS VGA
120 GB HDD (ikiye bölünmüş)
Acer Notebook

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Kapalı Hesap (101323)
11-06-2009, 20:30   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

efs password recovery kullanabilirsin

Mustafa Akın
11-06-2009, 21:22   |  #3  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Bir veri kurtarma şirketi kurtaramadıysa vereceğimiz bir linkin pek önemi olmaz ama, yine de deneyin derim:

Format'tan sonra çok fazla şey yazdınız mı harddiskin üzerine? Çünkü sektör taraması yaparak dosyalara ulaşmaya çalışıyor program anladığım kadarıyla.

yas
11-06-2009, 21:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

Sevgili painkiller,

Nette biraz araştırma yaptım ancak herkes sözbirliği etmiş, hem private key'ler hem de sertifikalar gittiyse yolu yok kurtaramazsın diyor.

Bir iki ilginç yazı buldum, bakalım onlardan birşey çıkarsa yeniden yazarım.

derda1977
12-11-2009, 05:51   |  #5  
Taze Üye
12 mesaj

eğer bu konun çözümüne ulaşırsanız lütfen banada bildiriniz .Bende 2006 dan beri aynı sorunla uğraşıyorum açamadım ve açtıramadım .Ynlız microsoftun yetki verdiği sertifikalı (yeminli tercüman gibi) veri kurtarma firmaları var o sertifikanın ismini unuttum şu an ama birtanesiyle telefonla konuştum ve hatta bayağı bir diyolog sağladım.Linux tabanlı programla açabildiklerini ama çok uğraştıklarını bundan dolayı yüklü paralar istediklerini söylediler.İnşallah siz başarılı olursunuz.saygılar
[email=fatihtemelkuran@hotmail.com]fatihtemelkuran@hotmail.com[/email]

Yalanalem
28-12-2009, 09:55   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

Bilgisayarı formatlamadan önce tüm yedekleri aldım. İçlerinde EFS ileşifrelenmiş dosyalarda mevcuttu ama tabi ben bunları bilmiyordum.Format işlemi bittikten sonra (HDD yi 2 ye böldüm tabi) yedeklediğimbilgileri tekrar bilgisayarın böldüğüm yedek diskine kopyalamayaçalıştım. EFS ile şifrelenmiş dosyalar hariç hepsini alabildim ama EFSile şifrelenmişleri bir türlü bilgisayara alamıyordum. Nette uzunaraştırmalar yaparak bir şekilde kurtarma programlarının biriylebilgisayara tekrar almayı başardım.

Buraya kadar herşey normal. Şimdi bu EFS ile şifrelenmiş dosyaları açmam ve şifrelerini iptal etmem gerekiyor. EFS KEY (http://www.lostpassword.com/efs.htm)adında bir program buldum ama demo olduğu için bir türlü işlemibitiremiyorum. Bu konuda açabileceğim ve yardımcı olabileceğiniz biryol mevcut mudur ?

carsm
28-12-2009, 10:36   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

Sertifika yoksa yapacağımız birşeyde yok anlaşılan yaşın daha genç bu yaştan sonra tekrardan bir albüm oluşturursun umarım bu sefer şifrelemezsin şifrelersende sertifikaların yedeklerini almayı unutma

mancukya
28-12-2009, 14:04   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Advanced EFS Data Recovery v3.3  diye arat ilaciyla mevcut
Ayrica bir isletim sistemi önemli dosyalar varsa format falan atilmaz cocuk oyuncugu degil ev kullanici icin farkli madem önemli seylerin var harici bir disk al ve kullan yani anlamiyorum bazi arkadaslari.
Pm attim oradan al.

Son Düzenleme: mancukya ~ 28 Aralık 2009 14:05