Eğer Win 7 çıkmazsa Ballmer'ı mahvederim...

CHIP Online
31-05-2009, 11:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Dev PC üreticisi ümitlerini Windows 7'ye bağladı ve şöyle dedi: Win 7 çıkmazsa Ballmer'ı mahvederiz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Eger ... hvederim_13074.html

Resimlerle: Windows 7: Satışa bu kutularda sunulacak...

Ekonomik sıkıntı yaşayan şirketler kervanına bilgisayar üreticisi Dell de katıldı. Satışlarının 4'te 3'ünü yaptığı iş dünyası Dell'i yılın ilk çeyreğinde tek başına bıraktı.

Round Rock, Texas'lı ünlü ABD markasının satışlarını genellikle iş ve devlet kurumlarına yaptığı çok açık bir gerçek. Geçen seneye nazaran hisse senetlerinde %63'lük bir düşüş yaşayan Dell, masaüstü pc satışlarında %34, notebook satışlarında ise %20'lik bir düşüş kaydetti.

Bilgisayar üretim payını düşürmeye çalışan, bunun yerine veri merkezi ekipmanları (sunucu bilgisayarları, depolama sistemleri) üretimine ağırlık veren firma, geçen sene Electronic Data Systems'i Hewlett-Packard'a kaptırmıştı.

Şirket kurucu ve yöneticisi Michael Dell 2010'da satış rakamlarının iyileşeceğini bunu da müşterilerin Windows 7 işletim sistemi içeren sistemlere sahip olmak istemesine bağladı. M. Dell: "Eğer Windows 7 satışa sunulmazsa, Steve Ballmer'ı ben mahvederim" açıklamasını yaptı.

Tüm konu: Eğer Win 7 çıkmazsa Ballmer'ı mahvederim...

İzleyin: Windows 7 yine şaşırtıyor

Resimlerle: Windows 7: Satışa bu kutularda sunulacak...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Windows 7 gerçektende Dell'in ilacı olabilir mi?