Einstein Hakkında Bilmediğiniz 10 Gerçek

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
yenijenerasyon
12-03-2015, 15:52   |  #1  
yenijenerasyon avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
42 mesaj

"Einstein okulda başarısız bir öğrenciydi" efsanesini hepiniz duymuşsunuzdur. Peki Einstein ile ilgili hayatınızda duymadığınız ve bir o kadar ilginç Einstein bilgisine ne dersiniz ?

Einstein Hakkında Bilmediğiniz 10 GerçekEinstein Hakkında Bilmediğiniz 10 Gerçek
"Einstein okulda başarısız bir öğrenciydi" efsanesini hepiniz duymuşsunuzdur. Peki Einstein ile ilgili hayatınızda duymadığınız ve bir o kadar ilginç Einstein bilgisine ne dersiniz ?

ABONE olmak bedava:

Facebook Sayfamızı beğenmeyi unutmayınız:

Bu benim YouTube kanalım:

KAYNAKLAR: Biography, The Einstein File by Fred Jerome, Time, Huffington Post, History, NAACP, BBC, National Geographic, Telegraph, New Scientist

Music By:
"Minima" Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0

------------------------------------------------------------------------------------------

Lütfen video hakkında yorumlarınızı video altından yorum yaparak bildiriniz.

Beğendiyseniz like, beğenmediyseniz disslike vermek bedava !

Abone olana da çok güzel bilgiler veriyorlarmış :)

Facebook :

Twitter :

Blog :

Yeni Jenerasyon YouTube kanalı.

------------------------------------------------------------------------------------------

“Dünyada her şey için, uygarlık için, yaşam için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir, fendir.”
Mustafa Kemal Atatürk

AhmetTekin
12-03-2015, 16:50   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Bahsedildiği gibi Einstein her daim dünyanın en zeki insanı olarak lanse edilmiş, reklamı çok fazla yapılmış birisidir. Tabi ki bu reklamın en temel sebebi Yahudi olmasıdır. Zeki değilmidir? Elbette zekidir, keşifleri, icatları, fikirleri çokçadır ancak Dünyanın En Zeki İnsanı değildir, olmamıştır, olmayacaktır. Bu reklamlar ile, dünyanın en zeki insanı, dayatmasının en temeli dediğimiz gibi maalesef faşizme kayan Yahudilik inancı vardır. (Musevilik ile karıştırmayın. Musevilik dindir, Yahudilik ırkçılıktır). Örneğin, Einsteinin ortaya attığı teorilerin de içinde olduğu çözülemez denilen 7 teoriden birini çözen, matematik öğretmenliği yapan Rus Bilimadamını hanginiz tanıyor ! Teoriyi çözerek, 100 Bin $ lık ödülü bile reddedip, sıradan ! hayatına devam eden bu adamı neden bütün dünya değil de, sadece belli bir azınlık tanıyor, hiç düşündünüz mü ?!!

yenijenerasyon
13-03-2015, 08:05   |  #3  
yenijenerasyon avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
42 mesaj

Ben de tanımıyorum rica etsem ismini paylaşır mısın hocam araştırıp öğreneyim.

Bu arada bence dünyanın en zeki insanı diye birşey yok. Zeki ve tanınmış bilim adamları var.

Çok zeki zehir gibi bir insan düşünün, bu insan bir köyde, barakada yaşıyor. Kendince gökyüzüne bakıp yıldız haritası falan çıkarabiliyor. Bitkileri inceleyip anatomilerini çözebiliyor. Ama eğitim almamış. Matematikten, Biyolojiden, Fizikten haberi yok. Olsa bu alanlarda çığır açacak zekaya sahip. Böyle nice insanlar keşfedilememiş. O yüzden en zeki diye birşey yok.

Ancak bana sorarsan en zeki değil ama müthiş zeki bir insan tanıyorum. Onun ismi Nikola Tesla.

Son Düzenleme: yenijenerasyon ~ 13 Mart 2015 08:14