Ekonomik kriz ve açık artırma rezaleti!

CHIP Online
10-10-2008, 17:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Ekonomik krizin en çok etkilediği ülke olan İzlanda için nette satış ilanı verildi. İşte o ilan...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Ekon ... -rezaleti_9084.html

Güncelleme:
eBay, haberde bahsi geçen ilanı, Türkiye saati ile 21:30'da yayından kaldırdı...

Şaka olarak başlayan ve tüm dünya basınına yansıyan bir açık artırma ilanı her türlü eleştiriyi hal edecek cinsten bir ilan. Küresel mali kriz yüzünden iflasın eşiğine gelen İzlanda, sözde ilanda eBay'de satışa çıkarıldı. İzlanda'nın açılış fiyatı 99 pence. En yüksek fiyat 10 milyon pounda ulaştı
"Muhteşem doğası ve atları olan, ancak mali durumu iyileştirme gerektiren" duyurusuyla sitede satışa çıkarılan İzlanda'nın açılış fiyatı 99 pence'den başlatıldı. En yüksek fiyatı verecek kişinin ülkeyi bizzat teslim alması koşuluyla satışa çıkarılan İzlanda için verilen en yüksek fiyat 10 milyon pounda ulaştı.

Rusya'nın döviz rezervlerini desteklemek için 4 milyar avro kredi vereceği İzlanda'nın satış ilanında en ilginç detay ise, ülke vatandaşı ünlü şarkıcı Bjork'ün satışa dahil edilmedi.

Şu ana kadar isimsiz 26 kişinin teklif verdiği ve 84 fiyat teklifinin yapıldığı İzlanda'nın satışı için teklif verenlerden ilginç sorular da geliyor. Bunlar arasında, "Volkan/deprem sigortası dahil mi", "Ödememi dondurmam mümkün olur mu" ve "Ödemeyi teslimattan sonra yapabilir miyim" gibi sorular bulunuyor.

İzlanda'nın satışı için belirlenen son gün 17 Ekim. Satış ilanına buradan ulaşabilirsiniz.

CHIP Online yorumu:
Satış ilanı, tabii ki şakacı bir İngiliz'in yaptığı ve ne kadar komik olduğu tartışılabilecek bir ilan. Bir ülkede insanlar ekonomik olarak çok zor durumdayken o ülkenin bu tip şakalara alet edilmesi pek de onaylanacak bir durum değil. Ekonomik krizin ne demek olduğunu biz çok iyi biliyoruz ve bunun bir şaka malzemesi yapılmasını asla onaylamıyoruz. Umarız eBay yetkilileri bu ilanın farkına varır ve en kısa sürede yayından kaldırır...

chip.com.tr - Hürriyet

Tüm konu: Ekonomik kriz ve açık artırma rezaleti!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu ilan sizce eleştiriyi hak ediyor mu?

Toxic
10-10-2008, 17:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

ediyor tabi

onlineTR
10-10-2008, 18:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

yaa aynı sıteden gecen gun kaban aldım hala gelmedı kandırıldım mı ne..:)
gıttı 89 ytl...:)

uGuR.uK
10-10-2008, 18:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
onlineTR
yaa aynı sıteden gecen gun kaban aldım hala gelmedı kandırıldım mı ne..:)
gıttı 89 ytl...:)
sende sorsaydın ya "Ödemeyi teslimattan sonra yapabilir miyim?" diyeGülüş

SAİNT
10-10-2008, 18:19   |  #5  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

dünya enteresan hele birde internet dünyası ise. daha birçoğu çok eskiden netin yeni moda olduğu zamanlar netten alışveriş olayını çözememeiştim arada salakça bir espiri yaparak nasıl yanı bilgisyarın içinemi girecez diyordum ama o zamanlarda herşey birebir halkla ilişki kuararak alırdın ihtiyacını kargolarda o kadar meşhur değildi. şimdi ise insanlar ülke satmaya bşlamış geriye baktığımda yaptığım espiriyi düşünüyorum o zamanlar bu haber yapılmış olsaydı herhalde o zamanlar benim gibi düşünenler kafayı yerdi.

MystCrose
10-10-2008, 20:37   |  #6  
Yıllanmış Üye
203 mesaj

Gereksiz ve Aptalca Buluyorum.

unart
10-10-2008, 21:20   |  #7  
unart avatarı
Üye
77 mesaj

Bir ülkenin milli değerleri ile dalga geçilmesi çok yanlış bişey.Eyer aynısını bizim için yaptıklarını düşününce o ilanı vereni...Anladınız siz onu :)

onlineTR
10-10-2008, 21:22   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

yaa bu konuyla ılgılı mesaj atmayın daha psıkolojım bozuldu..
gıttı 89 ytale..:)

Lammoth
10-10-2008, 23:52   |  #9  
Yıllanmış Üye
178 mesaj

Silinmiş ilan eBay den

unart
11-10-2008, 09:49   |  #10  
unart avatarı
Üye
77 mesaj

Geç kalmışlar bence.

onlineTR
11-10-2008, 12:54   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj
Lammoth
Silinmiş ilan eBay

SATIN MI ALICAKTIN ARKADAŞIM? İZLANDAYIOha!