Ekran Donup Bilgisayar Kilitleniyor

Gokturco
07-12-2008, 23:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar.Sorunum genelde oyun oynarken ortaya çıkıyor.Ekran donup kararıyor ve bilgisayar kilitleniyor.Reset atmadan da kendine gelemiyor.Bu sorunun belli bir zamanı yok.Bazen aynı oyunu saatlerce oynamama rağmen bazen de daha ilk 10 dakikada bu sorun oluşuyor.Bazen bu sorunun ardından bilgisayarı resetlediğimde bir hata raporu geliyor.Bu hata raporunu gönderdim.Hata raporunda yazansa:STOP 0x000000EA THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER.Bu hata video bağdaştırıcının bazı programları yanlış programlaması sonucu sonsuz bir döngüye girmesi sonucu meydana geliyormuş.Buna göre Microsoft sorunun çözümü için 2 adım verdi.Birincisi ekran kartının driverını güncellemekti.Benimki zaten güncel.İkincisi donanım ivmesini minimuma yaklaştırmak.Bunu yapınca da bazı görüntü özelliklerini kullanamama ve performansta (oyunlarda) ciddi düşüşlerle karşılaşılıyor.Başka doğru düzgün bir yöntem de bulamadım.Bu arada ekran kartı ısım genelde 35-40 derece arası gidip geliyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Sistemimi de veriyorum:

İşlemci:Intel Core2Duo E4600 2.40 ghz
Ram:HI-LEVEL 2 gb 667 mhz
Ekran kartı:ATI EAH 2600 PRO 512(1024 kullanılabilir) mb
Anakart:ASUS p5vd2-vm se
İşletim Sistemi:XP Professional (SP 3)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...

Toxic
08-12-2008, 00:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

Ekran kartı driver'i ve DirectX'i kontrol edin. Güncel sürümlerini yükleyin.

Son zamanlarda yaptığınız bir işlem bu soruna yol açmış olabilir.

Toxic
08-12-2008, 00:16   |  #3  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

arkadaşım anladığım kadarıya driver ile ilgili bir sorunun var ekran kartın olabilir kaldırıp tekrar dene bakalım olacakmı?