Ekran görüntüsü

masumk
14-06-2014, 14:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba Arkadaşlar ben bir gün pc de oyun oynarken pc kapanmıştı,sonra açtığımda ekranda mavi mavi sırasıyla çizgiler vardı,sonra ekranda yeşil büyük kareler beliriyordu sonrada windows xp görünüyordu altaki çizgi doluyordu vee sonra ekran siyah oluyor ve no signal deyip bilgisayar öylece kalıyor.Güç tuşuna basarak kapatıyorum ve tekrar açınca yine aynı şeyler windows xp hariç,bu sefer güvenli modda açabiliyorum bilgisayarı normal açılmıyor,açtığımdada ekranda yine ufak ufak mavi çizgiler,ve ses yok sizce ekran kartım yandımı ?

mustafa2116
15-06-2014, 01:30   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Yapabiliyorsanız başlangıçta oyunun başlamasını sağlayın ve oynu normal şekilde kapatın SYS eşleştirme sorunu ayaşamışsınız.

olmazsa internetten Ekran kartınızın driversini indirin ve  güvenli modda ekran kartını kaldrın  Normal modda başlatıp ekran kartınızı kurun sorunu muhtemelen çözecektir.

masumk
16-06-2014, 13:47   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

iyide normal modda başlatılamıyorki ekran kartını kaldırınca başlatılabilicekmi?

mustafa2116
16-06-2014, 17:15   |  #4  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: masumk  
iyide normal modda başlatılamıyorki ekran kartını kaldırınca başlatılabilicekmi?
güvenli mod sys karışımını kabul etmez windowsun saf haldeki aşlangıç durumudur. başlayamazsada bir sorun teşkil etmez.

masumk
16-06-2014, 18:10   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

Şuan normal moddayım driveri yüklemeye çalıştım da sorun çıkardı baştan başlatılması lazım pcnin dedi,sonrada açtım driveri,windowsda altdan yeni donanım bulundu dedi display yüklemeye çalıştım sorun çıkardı cd rom istedi yeniden dene falan yaptım olmadı iptal ettim,sonrada ekran gitti yine yeşil şeyler,sol üstte - işareti yanıp sönüyordu yani bekleyin demek istedi herhalde,sonrada 15-20 dk bekledim hiç bir şey olmadı bende kapattım bilgisayarı açtım yine aynı durum,display yükle donanımı çıkıyor :S

Son Düzenleme: masumk ~ 16 Haziran 2014 18:14