Ekran kartı driver ını yüklediğimde pc kapanıyor.

berkaygürdap
10-08-2020, 00:33   |  #1  
berkaygürdap avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba,bugün masaüstü bilgisayarıma format attım.Windows açıldığında driver ları güncellerken ekran kartımın driver ının olmadığını farkettim ve yüklemeye başladım.Yükleme belli bir yere geldiğinde yeniden başlatma gerekli uyarısı geliyor ve ekran siyah oluyor ve bilgisayar kendini kapatıyor,tekrar açmaya çalıştığımda windows görmeden donuyor.En güncel driver da ve bir önceki versiyonununda denedim aynı hatayı aldım.Şuan da devre dışı halde etkinleştirdiğimde tekrar kapanıyor.Yardım edebilecek biri varsa çok sevinirim.
Sistemim şöyle;
-amd ryzen 3500x
-gigabyte b450m s2h
-xfx radeon rx 5500 xt 8 gb
-(2x8) 16 gb ram

excel_mustafa
10-08-2020, 01:34   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

windows 10 un 2004 versiyonunu yükle. sürücü imza zorlamasını devredışı bırakıp driverı yükle: https://www.youtube.com/watch?v=Q0bODFWHZ7M

düzelmezse anakart bios unu güncelle. ekran kartının vbios unu güncelle.

klyglsn
10-08-2020, 01:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

bu durum windowsdanda kaynaklanıyor olabilir bende birçok sıkıntı oluyordu sadece işletimsistemini kuruyorum  çünkü birhafta geçiyor birgüncelleme sürücüler bozuluyor pcden birşey siliyorum biosa girmeden pc açılmaz oluyor sadece a4 kamerayı sürücüsüz görmediği için yüklemişim tavsiyem hiçbir sürücüyü yüklemeyin programlar bile bozuluyor bugün çalışan tarayıcı yarın siteyi açmıyor

zombi
10-08-2020, 02:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj
Alıntı: klyglsn  
bu durum windowsdanda kaynaklanıyor olabilir bende birçok sıkıntı oluyordu sadece işletimsistemini kuruyorum çünkü birhafta geçiyor birgüncelleme sürücüler bozuluyor pcden birşey siliyorum biosa girmeden pc açılmaz oluyor sadece a4 kamerayı sürücüsüz görmediği için yüklemişim tavsiyem hiçbir sürücüyü yüklemeyin programlar bile bozuluyor bugün çalışan tarayıcı yarın siteyi açmı

2004 de sorun olsa benim turbox anakart yüklenmez.

siz bi disk hatalarından falan şüphelenin bence.