ekran kartı driver

Guts
29-05-2021, 15:25   |  #1  
Guts avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Benim sorunum normalde oyunlar çalışıyor ama oyun aniden beyaz ekrana dönüyor ve ekran kartı hatası veriyor driver son sürümünü yükleyin diyor ama zaten bende herşey son sürümünde bazıları kapasite yetersiz diyor Skyrimde Failed to initialize renderer/ Robloxta your graphic drivers seem to be too old to use diyor / Warframede direk siyah ekran / Path of exilede invalid vector t / Terrariada no suitable graphic card found diyor ve ayrıca arada Bilgisayarınız kişisel bir sorunla karşılaştı diyip kapanıyor yeniden başlarkende windows boot manager diye biyer açılıyor neye basarsam basayım cıkamıyorum laptop kullanıyorum ekran kartım Geforce m950 bataryasıda bittiğinden fişini çekiyorum 6 7. kere çektikten sonra normal bir şekilde başlıyor yokmudur bunun bi çözümü

excel_mustafa
29-05-2021, 17:12   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

pc virüslü veya sistem dosyaları hatalı. c yi biçimlendirerek temiz kurulum format at.

zombi
16-07-2021, 04:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

ekran kartının ya da laptopun adaptorunde bir problem var. ondan dolayı yüke binince gerilim dalgalanıp gpu driver kitlemesi yaşıyor. eski amd lerde bu sorunun adı vpu recover, yenilerinde wattmandır. 
nvidia da böyle uyarı yok. direkt sürücü hatası verir.