Ekran Kartı Görünmeme

UstaGölge
02-07-2017, 23:06   |  #1  
UstaGölge avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikle Selamun Aleyküm Sorunum İçin Kaç Gündür Uğraşıyorum Ve Hiçbir şekilde Sonuca, amacıma ulaşamadım hızlıca sorunuma döneyim;

Casper Nirvana adlı 2009 model bir Bilgisayar kullanıyorum ekran kartı Intel HD graphics 3000, AMD radeon HD 7500/7600 series, 8 GB ram, 2.5 Ghz işlemci 400+ GB HDD var 10 Gün Önce CS:GO Aldım ve Yükledim.

Arada Donmalar Yani Ani fps düşmeleri yaşıyordum Biraz araştırdım (1-2 Gün (: ) ve Sürücüler Ekran Kartınız Güncel Olmaya Bilir Dedi Bende Güncelleyeyim Dedim Neyse REklam olmasın Driver boosrer 3.4 vardı elimde hmeen onla tarattım güncelledim pc yeniden başlattım(güncellediği AMD radeon HD 7500/7600 series ) Açtığımda Farketmedim oyuna girdim hemen donma düzeldimi diye oyuna girince ekran kartı 100 Dereceye kadar Çıktığını Gördüm Önceden Maks. CS:GO'da 80-85 idi e Hayliyle 100 Derece Gürunce Pc otomatik Kapanıyor DEdim Ne oluyor *** Aygıt Yöneticisine Baktım AMD radeon HD 7500/7600 series Ekran Kartı Yoktu Onun Yerine Intel HD Graphics vardı Şaşırdım. belki Gözükmüyordum Dedim Gizli Aygıtları Göster Dedim Görünmüyor.Bende Sistem Geri yükleme Yapayım dedim en son 2015 'de Yapmışım sistme geri yükleme noktası o yüzden kaldım. Pcyide Bugün İçini Açtm Fanı Felan Temizledim. Yine de kapanıyor Niye anlamadım Hava Borularında Tozmu var Anlamadım. Şimdi soruma Geleyim 

1-) Pc ye format Atarsam Sizce Düzelirmi ?

2-) Sizce Ekran Kartı Niiye Görünmüyor olabilir ?

3-) Ekran Kartı Niye Çok Isınıyor ?

3-) Pc format Atarsam D:/ 'deki Dosyaların Gitmemesini Nasıl Sağlarım  veya Gidermi ?

4-) Format Atacaksam CD'siz USB siz Nasıl Atabilirim Size Zahmet Şimdiden ALLAH Razı olsun.

Son Düzenleme: UstaGölge ~ 02 Temmuz 2017 23:08 Neden:
excel_mustafa
03-07-2017, 16:46   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

-işlemci ve ekran kartının termal macunlarını alkollü bişeyle temizleyip yüzeyi tam kaplayacak şekilde ince bir tabaka macun sür.fanın altındaki demir parçayı iyice temizle.fanın düzgün çalıştığından emin ol.güç yöneticisinden dengeli modda çalıştır.

-ekran kartı sürücü yüklü olmadığından bunca zaman onboardda kullanmışsın haliyse daha az ısınıyor yani sonradan ortaya çıkan ısınma sorunu amd nin devreye girmesinden dolayı normaldir.

-laptop soğutucu kullanmayı ihmal etme.

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 03 Temmuz 2017 20:46