Ekran kartı görüntü vermiyor

Ramazan AKBULUT
10-03-2019, 20:15   |  #1  
Ramazan AKBULUT avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar PC de oyun oynuyordum PC bir den kapandı tekrar basladi görüntü gelemedi kapattıp açtım görüntü yok ekran kartında sorun olduğunu düşünerek onboard a taktım monitorü sorunsuz çalıştı. Ekran kartının isiklari yanıyor ama görüntü yok başka PC de deneme sansim olmadı.

Not: ekran kartım msı 380x gaming

Sistem Bilgilerim
klyglsn
11-03-2019, 00:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

başka bir pcde başka çıkışlarıda denediyseniz ve yidede çalışmıyorsa chip set tamiri içim havalı lehimden anlayan bir yere götür onlar ne yapılacağını bilir bir ihtimal belki kurtulur (sakın saçma sapan mikrodalgaya atayım gibi işler yapmayın)ben üç ekrankartını öyle kurtardım tabi bios ayarlarınıda bir kontrol ettikten sonra kasa çok ısınıyorsa budurum meydana gelebilir malum son güncelemeler ekran kartlarını cayır cayır yakabiliyor

Son Düzenleme: klyglsn ~ 11 Mart 2019 00:17
Ramazan AKBULUT
11-03-2019, 04:56   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Çok teşekkür ederim ama chipset tamiri nedir yaşadığım ilde ki bilgiysayarcılara açıkçası pek güvenmiyorum yapabileceklerini sanmıyorum bir de garabti kapsamına girer mi teşekkürler

klyglsn
11-03-2019, 10:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

ekran kartları ısınıp soğudukca içerisindeki boncuk lehimleri çatlıyor temassızlık meydana geldimi görüntü vermez yada parazitli görüntü veriyor tabi herşeyin tamiri olmaz sizikide illaki böyle olmuştur demiyoruz belkide başka sorun vardır https://www.youtube.com/watch?v=x3GoVSRaEqg linki kopyala yapıştır yaparak aratın bakın tamirleri şöyle yapıp garantide verenler var

Son Düzenleme: klyglsn ~ 11 Mart 2019 10:26