Ekran Kartı Güncelledikten sonra ekran siyaholuyor

enes08
19-01-2020, 21:16   |  #1  
enes08 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba benim eski bir leptopum var idi leptopa windows 8.1 kurdum daha sonra erkan driver booster adlı programı leptopu güncellesin diye kurdum. İlk başta sıkıntı yoktu leptopu sıkıntısız kullanıyordum lakin sonraki zamanlarda laptopu açınca windows ekranı döndüktwn sonra ekran siyah oluyor ve kalıyordu , yine leptopa format attim ve kullanmaya başladım,bu sefer bir şey fark ettim windows ekranından sonra laptop 2 3 saniye duruyor sonra maus geliyor ama aciliyordu, yine bi sansimi deniyeyim dedim  ama bu  sefwr el ile kuracaktim yani driver booster yada ona benzer programla kurmayacaktim once ekran karti modelini yazdim sonra indirdim nvdia geforce gt520m indirdim bana once intel r kurmalisin diye hata verdi iste her sey burada basladi gittim intelin sayfasindan intel asistanı indirdim daha sonra kurulma tikladim baya bir bekledim kisa saniyeler icinde ekran gitti geldi ve cozunurluk degisti sag tikladim grafik suruculer diye yer geldi, bide masaustu fotosu gitti sim siyah oldu yeniden baslat diye yer geldi daha sonra yeniden baslata bastimki windows ekrani dondukten sonra ekran simsiyah ne yapacagimi bilmiyorun lutfen yardim edin simdi format atip inteli guncelledikten sonra yeniden baslatmiyacam direk nvdiayida guncellicem acaba ozaman duzelirmi lutfen yardim edin bu sorun beni cok yoruyor

enes08
19-01-2020, 21:28   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

En son gelisme laptopun kapat dugmesine bastim bir sey oldu kilitli ekran kaldirdim actim simdi nvdia guncelliyorum insallah sorun duzelir ama az once sansa acildi

excel_mustafa
21-01-2020, 20:16   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

driverları marka modelle üretici sitesinden indir. nvidia yı kendi sitesinden indirebilirsin. intel hd graphics sürekli hataya sebep oluyorsa biostan onboard graphic i kapat.