Ekran kartı ile ilgili sıkıntı

Nikolad
11-12-2018, 19:55   |  #1  
Nikolad avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar masaüstü bilgisayarımı 2 ay önce açılmadığı (monitör açılıyor,kasanın güç düğmesine basınç hiçbirşey olmuyor ve kapalı kalıyor ) kaldırmıştım ve bu hiç bir sorun yokken aniden olmuştu .  

Geçen hafta tekrar kurmak için kaldırdım ve yine denedim açılmadı , açılması için baya zorladım arkasındaki güç düğmesini defalarca Aç kapa yapıp denedim vesaire yine açılmadı . 

Bilgisayarcıya götürdüğümde ban 3-4 gün sonra ben sorunu elektrikle ilgili beklerken ekran kartının yandığını söyledi. Ve ekran kartını çıkarak onboard kartta film falan izlersin açılır fakat yüksek gereksinim isteyen oyunları açmaz dedi oyun kısmında pek sallamıyorum zaten. 

Bilgisayarda oynadığım oyunlar Europa Univeralis 4,Skyrim ve warband. Yani GTX 750 TI -12 gb ram-I7 bilgisayar için Internet sekmesinden farksız oyunlar ve sabah akşam oyun oynayan biride değilim yani zorlanmadan yanmış olması imkansız . 

Bugün taktım yine kabloları falan takıp ekran kartı çıkmış olmasına rağmen açılmadı. 

Şimdi beyler dolar euro kuru malumunuz 2-3 sene önce 400-500 civarı bir fiyata aldığım 750ti şimdi 1000 TL'ye dayanmış durumda ve bu ekran kartını da şuan yenileyemem. 

Yanmış ekran kartı tamir edilebilir mi veya benim bu bilgisayarı en az masrafa girerek nasıl tamir edebileceğim, yol gösteren olursa çok sevinirim teşekkürler .

Son Düzenleme: Nikolad ~ 11 Aralık 2018 19:56 Neden:
excel_mustafa
11-12-2018, 22:04   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

kasanın hiç tepki vermemesinin ekran kartıyla alakası yok. sorun büyük ihtimalle psu arızasıdır. sağlam bir psu ile bilgisayarcıda test ettir. yine açılmazsa anakart arızasıdır.

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Bilisimkurdu
12-12-2018, 10:17   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 6
38 mesaj

Benim önerim elin bu işlere yatkın değilse bir bilgisayarcıya götürmen. Tanıdık olursa daha iyi tabi.

Bilisimkurdu bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]