Ekran kartı ısınması

rez4343
14-07-2013, 13:39   |  #1  
rez4343 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
40 mesaj

İŞletim sistemim kısaca
intel core i7:3.4 ghz
ekran kartı ati radeon HD 6870 2 gb 256 bit
Sorun şu arkadaşlar ekran kartını yenileyeli bin bir türlü sorun çıktı başıma powerı değiştir power yeterli walt varmı yok mu ? kalitelimi değil mi ?ekran kartı son en yeni oyunlara yeter mi ? diyee vs.
ekran kartımda şimdi ısınıyor ve yanar diye çok korkuyorum akşam uyamıyom bilee :(( ekran kartı normalde 43 45 49 derece civarı meğer ben oyuna girince 63 79 65 dereceye çıkıyor bu bence normal değil iyi bir bilgisayar 40 45 49 50 derece olmalıki yiy çalışsın dimi.ben kışın ekran kartı fanını otomatik olarak değiştirirdim kışın ama hiç sorun olmazdı ekran kartınıda kışın aldım sorun olmazdı yaz oldu bir bilgisayar birden kapandı yeniden başlattı ekran kartı ekranı geldi warning cpu 80 dereceye geldi diye ingilizce bir yazı sonra ekran kartı birden başlarken fanı hızlıca dönmeye başladı ayarı 100 geldi sanırım okdar hızlandı bilgisayarı hemen fişini çektim akşam daha girmedim internetten araştırdım sorun olmaz dediler sonra tekrar aynısı oldu 86 derece bu sefer her ikisi yaşanırkende Battlefield 3 oynuyordum high ayarda.sonra dedim bari işlemcinin macununu değiştiriyim değiştirdim artık öyle kapatma sorunları olmadı işlemciylemi ekran kartıylamı alakası var anlamadım sonra ekran kartı düzeldi işlemci düzeldi sandım amaCatalyst Controldan bakıyorum oyunda 70 75 78 79 65 68 63 60 derece civarında çalışıyor oyunu kapatıyorum yavaşş yavaşş 45 43 düşüyor ve bf3 de bıraktım cs go oynuyom aynısı şimdi arkadaşlar siz ne derseniz onu yapacam bir fikrim yok doğrsu powerlar alakalımı acaba 500 w bir şeydi 120 tl verdik 200 tlside vardı isimlerini unuttum kusruma bakmayın ama 200 tl tlik kaliteliymiş bir başka marka 120 tl lik aldım acaba powerdamı sorun var kasmda biraz sıkışık gibi ekran kartı biraz büyük kasanın şeklindemi sorun var anlamadım LÜTFEN ACİLL YARDIM 1000 TL DEĞERİNDE SORUN YAŞAMAK İSTEMEM POWER YANARSA EKRAN KARTIDA YANAR

Kara Şövalye
14-07-2013, 14:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 53
1,960 mesaj

Oyuna girince ısınması normaldir, sonuçta işlem yapıyor. Oyun oynarkende mi 43 derecede sabit kalmasını bekliyordunuz ?

Diğer ısınma sorunu içinde kasayı açıp temizleyin, tozlanmıştır içerisi.

Son Düzenleme: Kara Şövalye ~ 14 Temmuz 2013 14:41
DiamondMines
14-07-2013, 14:45   |  #3  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: rez4343  
İŞletim sistemim kısaca
intel core i7:3.4 ghz
ekran kartı ati radeon HD 6870 2 gb 256 bit
Sorun şu arkadaşlar ekran kartını yenileyeli bin bir türlü sorun çıktı başıma powerı değiştir power yeterli walt varmı yok mu ? kalitelimi değil mi ?ekran kartı son en yeni oyunlara yeter mi ? diyee vs.
ekran kartımda şimdi ısınıyor ve yanar diye çok korkuyorum akşam uyamıyom bilee :(( ekran kartı normalde 43 45 49 derece civarı meğer ben oyuna girince 63 79 65 dereceye çıkıyor bu bence normal değil iyi bir bilgisayar 40 45 49 50 derece olmalıki yiy çalışsın dimi.ben kışın ekran kartı fanını otomatik olarak değiştirirdim kışın ama hiç sorun olmazdı ekran kartınıda kışın aldım sorun olmazdı yaz oldu bir bilgisayar birden kapandı yeniden başlattı ekran kartı ekranı geldi warning cpu 80 dereceye geldi diye ingilizce bir yazı sonra ekran kartı birden başlarken fanı hızlıca dönmeye başladı ayarı 100 geldi sanırım okdar hızlandı bilgisayarı hemen fişini çektim akşam daha girmedim internetten araştırdım sorun olmaz dediler sonra tekrar aynısı oldu 86 derece bu sefer her ikisi yaşanırkende Battlefield 3 oynuyordum high ayarda.sonra dedim bari işlemcinin macununu değiştiriyim değiştirdim artık öyle kapatma sorunları olmadı işlemciylemi ekran kartıylamı alakası var anlamadım sonra ekran kartı düzeldi işlemci düzeldi sandım amaCatalyst Controldan bakıyorum oyunda 70 75 78 79 65 68 63 60 derece civarında çalışıyor oyunu kapatıyorum yavaşş yavaşş 45 43 düşüyor ve bf3 de bıraktım cs go oynuyom aynısı şimdi arkadaşlar siz ne derseniz onu yapacam bir fikrim yok doğrsu powerlar alakalımı acaba 500 w bir şeydi 120 tl verdik 200 tlside vardı isimlerini unuttum kusruma bakmayın ama 200 tl tlik kaliteliymiş bir başka marka 120 tl lik aldım acaba powerdamı sorun var kasmda biraz sıkışık gibi ekran kartı biraz büyük kasanın şeklindemi sorun var anlamadım LÜTFEN ACİLL YARDIM 1000 TL DEĞERİNDE SORUN YAŞAMAK İSTEMEM POWER YANARSA EKRAN KARTIDA

PSU markası hangisi, hangi model kullanıyorsun? İşlemcide stok fan varsa fazla ısınıyor olabilir ve yükü ekran kartına atıyor olabilir. 70c çok kötü değil ama 80c olursa tehlikeli olmaya başlıyordur ayarları düşürmen gerek.

rez4343
14-07-2013, 19:14   |  #4  
rez4343 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
40 mesaj
Alıntı: DiamondMines  

PSU markası hangisi, hangi model kullanıyorsun? İşlemcide stok fan varsa fazla ısınıyor olabilir ve yükü ekran kartına atıyor olabilir. 70c çok kötü değil ama 80c olursa tehlikeli olmaya başlıyordur ayarları düşürmen gerek.

kardes psu markası cooler master 460 w power iş görürmü bu iyi bir markamı ısınmasını sağlayan bu mu yarın bilgisyarcıya gidicem yardımcı olursan sevinirim