ekran kartı öneri

cgceliksoy
12-03-2014, 19:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar merhaba,

ilk mesajım ve size sormak istediğim için üye oldum ve girip direk konu açtım.benim bi problemim var bilgisayarla ilgili.ben monitör olarak televizyon kullanıyorum full hd yaklaşık 4 5 ay önce aldım ve 4 5 aydır aynı sorunu yaşıyorum ekranda siyah çerçeve gibi bir görüntü var ve 1920x1080 yapmış olmamarağmen ekran da bu sorun var.arkadaşlarıma sorduğumda ekran kartının hd olmamasından kaynaklı olabileceğini söylediler ama yine de size sormak istedim.eğer ekran kartının hd olmamasından kaynaklı ise bana nasıl bir ekran kartı önerirsiniz.fiyat aralığını düşünmedim bana makul linkler gönerirseniz ben içlerinden bakarım ayarlarım.şimdiden teşekkürler.

işlemci:intel core i5-2400 cpu 3.1ghz(4cpus)

bellek:8192mb ram

işletim sistemi:win7 ultimate 64bit(6.1)

ekran ad:amd radeon hd 6700 series

yaklaşık top. bellek:743mb

geçerli görüntü modu:1920x1080(32 bit)(60hz)

valla pek anlamam bu işlerden o yüzden dxdiagdan direk yazdım başka bilgilerde lazımsa söylersiniz onlarıda yazarım.güzel bi ekran kartı önerirseniz sevinirim hem ekranın yanlarındaki siyahlık gitsin hem de iyi güzel bi ekran kartım olsun istiyorum.resim yollamayıda beceremedm ondan yazdım.şimdiden teşekkürler.

DiamondMines
13-03-2014, 00:04   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: cgceliksoy  
arkadaşlar merhaba,

ilk mesajım ve size sormak istediğim için üye oldum ve girip direk konu açtım.benim bi problemim var bilgisayarla ilgili.ben monitör olarak televizyon kullanıyorum full hd yaklaşık 4 5 ay önce aldım ve 4 5 aydır aynı sorunu yaşıyorum ekranda siyah çerçeve gibi bir görüntü var ve 1920x1080 yapmış olmamarağmen ekran da bu sorun var.arkadaşlarıma sorduğumda ekran kartının hd olmamasından kaynaklı olabileceğini söylediler ama yine de size sormak istedim.eğer ekran kartının hd olmamasından kaynaklı ise bana nasıl bir ekran kartı önerirsiniz.fiyat aralığını düşünmedim bana makul linkler gönerirseniz ben içlerinden bakarım ayarlarım.şimdiden teşekkürler.

işlemci:intel core i5-2400 cpu 3.1ghz(4cpus)

bellek:8192mb ram

işletim sistemi:win7 ultimate 64bit(6.1)

ekran ad:amd radeon hd 6700 series

yaklaşık top. bellek:743mb

geçerli görüntü modu:1920x1080(32 bit)(60hz)

valla pek anlamam bu işlerden o yüzden dxdiagdan direk yazdım başka bilgilerde lazımsa söylersiniz onlarıda yazarım.güzel bi ekran kartı önerirseniz sevinirim hem ekranın yanlarındaki siyahlık gitsin hem de iyi güzel bi ekran kartım olsun istiyorum.resim yollamayıda beceremedm ondan yazdım.şimdiden teşekkürler.

Ekran kartı modelinin tam modelini biliyormusun HD 6700 serisi yazıyor hangisi? AMD Catalyst programından siyah çerçeveyi düzeltebilirsin scaling ayarlarına bakman gerek. Yeni ekran kartı tavsiye ederiz fakat güç kaynağın kaç watt belirtmen gerek? Sistemdeki bellek miktarını öğren.

cgceliksoy
13-03-2014, 09:36   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

o özelliklere bakmayı bilsem yazacaktım bulabildiklerimi yazdım :)