Ekran Kartı Önerisi ...

Beşiktaş Fan TV
22-04-2018, 19:29   |  #1  
Beşiktaş Fan TV avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Selamün aleyküm arkadaşlar...
lafı uzatmadan hemen görüşlerinizi almak istiyorum...

PC ÖZELLİKLERİ:
Anakart:    Asus M4A88TDV-V EVO USB3
İşlemci:   Amd Phenom II x4 970 Black Edition (4 çekirdek 3.50 Ghz)
Ram:       DDR3 2x2 4Gb Kinston 1333 Mhz (Amd Overdrive'de Cas Latency CL 9 görünüyor ama CL 7 diye hatırlıyorum)
GPU:    Asus Amd Radeon HD5830 1 GB DDR5 256 Bit DX11
HDD: Samsung 1 TB 7200 RPM

Arkadaşlar ben PC'yi 2012 yılında yine bu forumdan tavsiye alarak almıştım. Çok memnundum bu yıla kadar.. Çünkü oyunlarda artık zorlamaya başladı.. 
Şuna GTA 4 te çok ani takılmalar oluyor. (FPS 5-25 arası gidip geliyor LOW ya da HİGH ayadr farketmiyor) HDD 'den olabileceğini düşünyorum. Çünkü Youtube baktığım zaman adamlar benim pc den düşük pc lerle gta5 oynuyor ben şuan gta4 oynuyamıyorum ki yaklaşık 2 yıl öncesinde ya high ya da ultra high ayarda BF3 oynuyordum ve hiçbir problem yaşamıyordum ama nolduysa son bir yıldır hep bir takılma vs. başlamış durumda...
  izlediğim bir videodaki pc benimkinden düşük (Athlon II X2 240 - HD 5570 - 4GB RAM) ve gta 5 oynatıyor ben oynayamadım videodaki gibi bile..
HDD sonuçta 6-7 yıllık oldu 15-20 format yemiştir :) ondan olma ihtimali varmıdır?
ondan değilse veya bir öneriniz var ise yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum..

Kullanmış olduğum PC için ekran kartı olarak GTX 1050Tİ Uyumlumudur?
Oyun için işlemcimi de yükseltmem gerekir mi?
Ram olarak tek modül 4GB Kinston 1333 mhz nasıl olur?

Şimdiden çok teşekkürler...

Uzman arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var..

Son Düzenleme: Beşiktaş Fan TV ~ 22 Nisan 2018 19:35 Neden: İmla hatası..
excel_mustafa
22-04-2018, 19:59   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

ram (2 adet al):http://www.vatanbilgisayar.com/k ... mhz-cl9-pc-ram.html

ekran kartı:http://www.vatanbilgisayar.com/z ... 12-ekran-karti.html

psu 400 w altı veya kalitesiz marka ise şununla değiştir:https://www.hepsiburada.com/high ... magaza=Teknobiyotik  

takılma sorununa gelecek olursak aşırı ısınma veya overclock nedeniyle ekran kartı gpusu ve bellek çipleri aşınmış olabilir.diğer yandan anakart üzerindeki kondansatörleri ve entegreleri ışıkla incele.bi anormalliğe rastlarsan buraya yazabilirsin.

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 22 Nisan 2018 20:04
excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
CVS0097
22-04-2018, 23:17   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
60 mesaj

Sizin sistemdekiler sınır ekran kartı arastırmalarıma gore gtx950. üstü dar boğaz yapacak.Güç kaynağın yetiyorsa (550-600 watt civarı) 380(x), R9 280(x) bakabilirsin. Nvidia da gtx960 alınabilir. Yine de bu kartlara bir miktar işlemcin darboğaz yapacaktır.

Son Düzenleme: CVS0097 ~ 22 Nisan 2018 23:21
CVS0097 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Beşiktaş Fan TV
22-04-2018, 23:32   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Psu yu yazmayi unutmusum. Xilence 800 watt 80 plus.

1050 ti mini ile normali atasindaki fark nedir acaba?

Birde hdd ile duzelecekse sene sonuna kadar idare edebilirsem bi şekilde 4 bin tl bütçe ayircam

CVS0097
23-04-2018, 17:52   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
60 mesaj

PSU güzel  Aralarında performans farkı var ve masaüstü modellerde bildiğim düz 1050 nin 4gb versiyonu yok, yani 1050 ler 2gb, Ti ler ise 4gb lar v.s.biri düz ti yeni nesil fiyat farkıda var hdd var mı? varsa yanına ssd takınız olur. yeni sistem toplayacaksan ekran kartını gtx 1050 ti alman daha iyi yeni sistemde kullanırsın.

Son Düzenleme: CVS0097 ~ 23 Nisan 2018 18:09
berkanbir
17-07-2020, 12:43   |  #6  
berkanbir avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
90 mesaj

Teknolojinin gelişmesi ile yeni nesil oyunlar çıkmaya devam ediyor. Bunlar genelde CS GO gibi oyunlarda olduğu şekilde işlemci bazlı değil, ekran kartı kullananlar oluyor. İşler böyle oyunca, kalite ve fiyatlar artmaya devam ediyor. Günümüz kurundan dolayı da fiyatlar sürekli farklılık gösteriyor.

Peki oyuncu ekran kartı alırken neleri göz önünde bulundurmalısınız? Öncelikle şunu söyleyelim, bilgisayarınızda görüntü kalitesini veren birinci etken ekran kartıdır. Tabii ki ekran kartının yapısı, slotu, belleği ve çıkışları etki etmektedir. Bunlarla beraber monitörünüzün Hz ve Ms’i de etki edecektir. Oyunlarda veya günlük kullanımda da kusursuz bir performans istiyorsanız, tam anlamıyla birbiriyle uyuşan bir sistem toplamalısınız. Ekran kartını destekleyen öğeleri de araştırmalısınız. İşlemciniz, ana kartınız, ram ve SSD de oldukça önemli.

Tüm nedenleri göz önünde bulundurarak listemize RX 570 ile başlamak istedik. Ürünlere karar vermeden önce topladığınız sistemin birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir. Aldığınız ana kart, ekran kartı veya işlemci ile uyuşmayabilir. Böyle bir durumda bilgisayarınız dar boğaz yapabilir ve istediğiniz performansı sağlamayabilir. Size tavsiyem konular hakkında bilginiz yoksa hazır sistemlerin araştırmasını yapmanız veya tüm parçalar hakkında tek tek bilgi sahibi olmanız.

Ekran kartlarının incelemesiyle beraber, yüksek kalitede alacağınız FPS değerlerini de listemizde belirttik. Fakat bu değerler kullandığınız işlemci ve ram Mhz’sine göre değişiklik gösteriyor. Yüksek kalitede FPS değerlerine sahip olmak ve oyunları daha akıcı oynamak için AMD Ryzen 5 3600 gibi işlemcilere göz atabilirsiniz. Ram seçiminizde ise 3000 Mhz’lik 8×2 HyperX’leri tavsiye ederim.

Sizler için düşük fiyattan yüksek fiyata doğru listelediğimiz 10 ekran kartına geçelim; https://paratic.com/oyuncu-ekran-karti/