Ekran kartı Pc Çalışma performansını etkilermi?

Elektrominiyum
27-06-2009, 23:31   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

Arkadaşlar sizlere bir sorum alcak?
Sizce Onboard ekranlı bir pc,masaüstü olsun oyun daha iyimi çalışır  yoksa
Ekran kartlı bir bilgisayarmı onboard ekranlı bir bilgisayardan daha performasnlı çalışır yani ekrankartlı bir pc'mi daha performanslı çalışırmı çalışmazmı onu soruyorum sizlere lütfen acil bir şekilde yardım edebilirmisiniz.

Şimdiden TeşekkürlerAğlıyor

Hayalet 26
27-06-2009, 23:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Onboard ekran kartı anakartla tümleşik olup aslında tam bir ekran kartı işlevi görmezler.Sadece monitöre görüntü aktarımı ve birkaç basit grafik işlem dışında fonksiyonları yoktur.
Harici ekran kartları ise günümüzde oldukça gelişmiş olup birçoğu kendi bellek ve işlemci gibi birimlere sahiptir..özellikle oyun oynamak ve karmaşık grafik işlemler için mutlaka harici ve kaliteli bir ekran kartına ihtiyaç vardır.
Daha ayrıntılı bilgileri forumda ekran kartlarıyla ilgili kısımdan inceleyebilirsin...

Nnetmaniaa
30-06-2009, 11:39   |  #3  
Üye
52 mesaj

Peki İyi Bi ekran akrtı almanın yanında (mesela 4850 ) ayrıca anakatın onboar olması da avantaj değilmidir ?

Ayrıca gercekten Ekran kartı sistem performansıma etki edermi direk?

Sizce Günümüzde ekran kartına en az ne kadar para harcanması lazım gereklididr Günümüz teknolojisini baz alırsak

Lj.23
30-06-2009, 11:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
467 mesaj

senin sitemine bağlı sistem özelliklerini ve bütçeni yazarsan yardımcı olabiliriz

GameRMan
30-06-2009, 13:52   |  #5  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

Ben Özellikle aldıgım anakartlarda kesinlikle katı kuralımdır bu. Tümleşik ekran kartı istemem hiç bi zaman tümleşik ekran kartımda olmadı :) Ayrıca sordugun soru o kadar derinki nereden cevap versek bilemiyorum :) ama arkadaşların dedigi gibi anakart işlemci ram hatta powersub bile ekran kartının performansını değiştirir. özellikleri yaz elbet cevaplayan olur . iyi forumlar :=)

Mustafa@PC
30-06-2009, 15:54   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Ekran kartının onboard yada olmaması sistemin genel performansını değil grafik performansını etkiler.

Ama onboard olmayan bir ekran kartı kullanıyorsanız PSU'nuzun gücü, Cpu özellikleri, Anakart Bus hızı ekran kartının performansı ile dengeli olmalıdır. Darboğaz yapmamalı sisteme...

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
01-07-2009, 00:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj
Alıntı: Nnetmaniaa  
Peki İyi Bi ekran akrtı almanın yanında (mesela 4850 ) ayrıca anakatın onboar olması da avantaj değilmidir ?
sen heralde onboardla 4850 nin birleştirilmesini diyorsun ATİ Henüz HD 4000 serisi için bir Hybrid Crossfire yapmadı şu an sadece HD 3450 ile onborad olan HD 3200 birleştirilebiliyor buda bi HD 3650 performansı veriyor ;)