Ekran Kartı Sanki Uçak Motoru

webcik
12-09-2012, 17:02   |  #1  
webcik avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
563 mesaj

Merhaba arkadaslar.ben 1 hafta önce yeni pc topladım.bilgisayarı 2 gündür kullanıyorum.pc yi ilk açtıgımda işlemci kısmından duman çıktı.ama pc çalıstı gene korktum hemen kapattım.sonra açtım sorunsuz çalıstı.ama tek sorun ekran kartı ilk açılıstan itibaren uçak motoru gibi çalısıyo sebebi nedir acaba.tek fan ama açar açmaz baslıyo uçak motor sesi

Ben bu ekran kartı performansından çok memnun kaldım.Fakat değiştirmeyi düşünüyorum.iade etsem alırlarmı acaba geri ekran kartını

ZOTAC  GTX570 SYNERGY GDDR5 1280MB 320BIT NVIDIA GEFORCE DX11 EKRAN KART

netrunner
13-09-2012, 10:42   |  #2  
netrunner avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
1,180 mesaj

Diğer tarafa yazmıştım burayada yazayım görmemişindir.
Dostum o kart hem çok performanslı hemde tek fanlı olduğu için öyle eğer 512 bit veya 1.5gb ve üstü ekran kartı alıcaksanız çift fanlı olmasına dikkat edin aksi taktirde kartın üzerinde bulunan fan kartın gücü ile dengeli çalışmıyor daha doğrusu o fan o kartın gücüne yetmiyor ve hızlı dönmesi sonucu aşırı ses alıyosun bunu bu tür kart kullanan kullanıcıların neredeyse hepsi söylüyor.Nvidia kart güzeldir fakat çift fanlı olması konusunda düşünmeni isterim.İşlemci ile alakalı bişey sormak istiyorum kasanın düğmesine bastıktan sonra duman çıktı demiştiniz peki duman çıktıktan sonra sistemde veya ekranda herhangi bir hata veya CMD ekranında farklı bir komut gördünüz mü ?

İzmirlifare
15-09-2012, 00:37   |  #3  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,387 mesaj

PSU'nuz yeterlimidir ? birde kart tam yükte %kaç hıza çıkıyor ? Arkadaşında dediği gibi 512 bit veya 1.5 gb üstü hatta bırakın bu sayıları günümüzde HD 6000 - GTX 500 Ve üstü kart alınacaksa çift fanlı olması şart neredeyse. Sorunun çözümüne gelince fan yuvasından oynamış olabilir hafiften gerçi böyle sorunlar çok nadiren olur ama olur. Garantiye götürünüz iade şansınız var ise çift fanlı bir modeline geçiniz