ekran kartı sıkıntısı

Ensar Can
09-06-2018, 15:18   |  #1  
Ensar Can avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

GTX 760 model ekran kartım vardı. Her şey normalken ekranda karıncalanmalar oldu bilgisayarı yeniden başlatınca bir daha açılmadı. Otomatik onarım, bilgisayarınız başlatılamadı gibi hatalarla karşılaştım, bazen de tam başlıyacak gibiyken monitörde sinyal yok hatası aldım ve ekran siyahlaştı. Format attırdım daha sonra taktığımda eski sürüm kurulu olduğu için şöyle bir görüntü aldım:
Yeni sürümü kurunca eskisi gibi hiç açılmamaya başladı. Denetim masasından silip tekrar taktım, ardından eski sürümü kurdum fakat yine aynı.

Bir kaç kişiye sordum tamiri yok, ümit yok gibi cevaplar aldım. Ne öneriyorsunuz?

Sistem Bilgilerim
excel_mustafa
09-06-2018, 23:08   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

fazla ümit yok karttaki bellek çipleri arızalanmış. bunun için fırınlama yöntemi kullanılabilir son çare olarak

-https://www.youtube.com/watch?v=0ClAnkibBe4

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Ensar Can
10-06-2018, 00:20   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bu işlem garanti bir şey mi? Daha sonrasında tekrar bozulur mu? Ek olarak tahminen ne kadar ücret tutar?

klyglsn
10-06-2018, 02:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

o şekilde fırınlama yaparsanız bazı devrelerde yanabilir benim bir ekran kartım açılırken yukardan aşağıya çizgiler veriyordu görüntüde bir acayip rakamlar şekiller vardı götürdüm bir arkadaşa havalı lehimi var 330 dece civarında bir ısıyla sadece chipin üzeride bir para koyarak lehimlerini tekrar birleştirimiş oldu şu anda kullanıyorum  ama riskli bir iş saphirenin r9 280x dual bir ekrankartı gerçi garantimde yoktu mecburen yaptım