Ekran Kartı. Sorunu çözebilen olmadı

halo586
25-05-2014, 16:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar bende Lenovo b570 bir laptop var. Harici ekran kartı olarak 1GB Nvidia ekran kartı var. Nvidia ekran kartını devreye sokmak için altta bir tuş var. Onu açınca ekran kartı devreye giriyor. Eskiden PES 2012 felan oynarken ekran kartını çalıştırıyordum(belirttiğim tuş ile) sonra oyunu açıyordum ve sıkıntı olmadan oynuyordum. 
Son zamanlarda ekran kartı devreye gelmiyor. Tuşa basıyorum ekran kartının devreye girdiğini gösteriyor bilgisayar fakat. Oyuna girdiğimde aşağıdaki uyarıyı veriyor. Bu uyarıyı daha önceden ekran kartı kapalı olduğunda veriyordu. NOT : Son zamanlarda bu sorun düzeldi. Oyuna girebiliyorum artık. fakat aşağıdaki diğer sorunlar devam ediyor

Bide bilgisayar açıldığında böyle oluyor. 3-4 dakika sonra düzeliyor. Bide bu sorunu çözmek için kısayol buldum. Ekranı sağ yatırıyorum(ctrl+alt+yön tuşu) sonra tekrar düzeltiyorum. Ekran eski haline dönüyor. 

Diğer dikkatimi çeken konu ise ekran çözünürlüğü panelinde 2 ekran gibi gözüküyor. Nedenini anlayamadım. 

mehmet_93
25-05-2014, 17:24   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

bi format at hem sistem dahili ekran hemde harici ekranın driverlerini yükle düzelir. Büyük ihtimalle driverin kafayı yemiş :)