Ekran kartı sorunu

canonind
28-01-2009, 18:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Anakartım 1x,2x ve 4x hızlarını destekliyor. Power color x1650 512MB AGP 8X ekran kartını satın aldım. Eski ekran kartının driverlarını sildim, sonra yeni kartı taktım. Sonrasında bilgisayarı açtığımda ekranda hiçbir şey göremiyorum. Ne yapmam gerekir?

Fatih_ARMAĞAN
28-01-2009, 18:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
canonind
Anakartım 1x,2x ve 4x hızlarını destekliyor. Power color x1650 512MB AGP 8X ekran kartını satın aldım. Eski ekran kartının driverlarını sildim, sonra yeni kartı taktım. Sonrasında bilgisayarı açtığımda ekranda hiçbir şey göremiyorum. Ne yapmam gerekir?
Hiçmi görüntü gelmiyor yoksa Masaüstü felanmı gözükmüyor ?

canonind
28-01-2009, 18:55   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Hiç görüntü gelmiyor, monitör açıkken ekran simsiyah

Fatih_ARMAĞAN
28-01-2009, 18:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
canonind
Hiç görüntü gelmiyor, monitör açıkken ekran
kartın yerine oturduğundan eminmisiniz ?

kartın arka alt kısmında bir tırnak vardır o tırnak yerine düzgünce oturdumu ?

eğer eski ekran kartınıda çalışıp ta bu yeni ekran kartı ile çalışmıor ise.

yeni ekran kartında bir arıza olabilir. veya bi uyuşmazlık olabilir.

Ekran kartı montajında Ramleri yerlerinden oynatma gibi bir durum söz konusu olabilir diğer donanımların yerli yerine iyice oturduğundan bi emin olun.

çünkü 8x olması 4x anakartda çalışmicak anlamına gelmez.

ekran kartının arka kısmında güç girişi varmı 4 pin lik veya 6 pinlik ? varsa gerekli güç kablosunu takın.

aklıma gelen ihtimaller bunlar.

canonind
28-01-2009, 19:22   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

Teşekkür ederim, güç kablosunu takmamışım. Fakat şimdi de şöyle bir sorun var. Ekran kartımın güç kablosu 4 pin ve onu takabilmek için yine 4 pinlik olan cd-romun kablosunu çıkarmak zorunda kaldım, çünkü bu iki konnektör birbirine çok yakın bağlanmış. Eğer hard diskin 4 pinlik konnektörünü çıkarıp ekran kartına takarsam, diğer iki konnektör boşta kalacak ve birini cd-rom, diğerini de tekrar hard diske bağlayabileceğim. Bu şekilde hard disk, cd-rom ve ekran kartı 3 lüsü arasında güç kablosu değişimi yapabilir miyim? Hepsine giden voltaj aynı mıdır? Mantıken aynı olmalı, çünkü tüm konnektörler psu dan çıkıyor. Fakat yine de emin olamadım.

calledman
28-01-2009, 20:23   |  #6  
Üye
81 mesaj

Bence güç kaynağının üzerinde yazan amper,watt hesaplamalarını bi kontrol et...yeterli ise bir sorun çıkmaz.