Ekran kartı sürücüsü hakkında yardımınız gerekiyor

KFSBH
27-03-2014, 20:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
9 mesaj

Selamun aleyküm arkadaşlar sorun şu bende bir masaüstü pc var bu bilgisayarda xp yüklü idi buna format attım ve windows 7 i kurdum 32bit sürümü ama ekran kartı yok gözüküyor resimdeki gibi      ekran kartının sürücüsünü yüklemedim bu yüzden olabilir diye düşündüm ve sürücüyü indirdim ati hd radeon 3450 bu sürücünün windows 7 32bit uyumlusunu amd nin sitesinden indirdim lakin sürücüyü kurduğum halde ekran kartı gözükmüyor ve ekranın kenarları halen kırpılmış gibi duruyor anlatabildimmi bilemiyorum bu konuda bana yardım ederseniz çok makbule geçer acaba sürücümü yanlış diye defalarca yükledim aynı siteden 106mb lık bir dosya catalyst yükleniyor ama hiç bir şey oldu yok yardımlarınızı bekliyorum sağolun.

KFSBH
27-03-2014, 21:21   |  #2  
OP Taze Üye
9 mesaj

Bu arada şunu belirtmek isterimki windows xp iken amd nin sitesinden indirdim sürücüyü kurduğum vakit gayet güzel çalışıyordu ayrıca sürücüyü kurmadan önce bile ekran kartını görüyordu ben ne edicem beyler bir bilgi sunabilecek arkadaşımız yokmu :(

Not: Elinde ATI HD radeon 3450 yani 3xxx serisinin sürücü olan varsa upload edebilirmi ama çalısan bir sürücü kendi bilgisayarında denenmiş.

Son Düzenleme: KFSBH ~ 27 Mart 2014 23:30
mehmet_93
28-03-2014, 09:49   |  #3  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Arkadaşım kurduğun windows cd sini değiştir. Edit li win 7 kurdu isen yani orjinl paket değilse ekran kartı paketini içermiyor olabiliyor ve doğru driver i kursanda yüklenmiyor.

KFSBH
28-03-2014, 10:31   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: mehmet_93  
Arkadaşım kurduğun windows cd sini değiştir. Edit li win 7 kurdu isen yani orjinl paket değilse ekran kartı paketini içermiyor olabiliyor ve doğru driver i kursanda yüklenmiyor.

Evet orjinal değil tüm windows 7 işletim sistemleri bir dvd de ordan kurdum şimdi baştan format :( acaba bu kurduğum ultimate yerine professional yada başka bir sistemini kursam olurmu illada orjinal cd denmi kurucam xp yide editli cd den kuruyordum ona sıkıntı olmuyordu nedense

YLMZ90
28-03-2014, 12:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 45
472 mesaj

Buradan Catalyst Software Suite olanı indir 104mb. Kur reset at olmassa aygıt yöneticisinde ekran kartını bul sürücü güncelleştir diyerek yükle

KFSBH
28-03-2014, 17:26   |  #6  
OP Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: YLMZ90  
Buradan Catalyst Software Suite olanı indir 104mb. Kur reset at olmassa aygıt yöneticisinde ekran kartını bul sürücü güncelleştir diyerek yü

Kardeşim ben zaten sürücüyü buradan indirdim olmadı aygıt yöneticisinden ekran kartını bulup güncelleştirme ettim olmadı üstüne üstlük slimdrivers adlı programı indirip oradan sürücüyü kurdum gene olmadı ama bu işi çözdüm kardeşim sürücünün eski versiyonunu yükledim 8.0 yerine 3.0 ı yükledim onu kabul etti bu çözümüde açıklamış olayım belki benimki gibi bir olay arkadaşların başına gelir cevap verenler ve yardım etmeye çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum.