ekran kartı ve paylaşım

zombi
11-09-2016, 16:16   |  #26  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

inanır mısıjn bilmem de.
benim işlemciye pci ex anakartlar vr. adam o anakartı alıp 4870 takmış. baya da iyi diyor performansı :D ben 4650 yi zaten 3850 ye oyunda işlemcim yetmez diyerek düşünüyordum. hani en azından donanım hızlandırma özelliği falan kullanırım dedim ama bu durumda 3850 bulmak daha akıllıca.

Ümit Yasin TAŞMAZ
16-09-2016, 11:25   |  #27  
Ümit Yasin TAŞMAZ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
207 mesaj

Bunların hepsi komplike bir olaydır, illaki aynı performansı alacaksın diye birşey yok, sadece ürün özelliklerine göre performans alabileceğini bilmen yeterli. Daha fazlasını beklemek pek akıllıca değil

selamlar, kolaylıklar :)

zombi
18-09-2016, 20:12   |  #28  
OP Yıllanmış Üye
1,026 mesaj

üstat. sağolasın çok yrdım ettin.
ben 3850 de karar kıldım. netten de bakyordu. bunda 4650 nin gereksiz performansında kutusuz hurda gibi halinin bile 115 tl ye satılması etkili oldu :D bluru kasmadan oynasın yeter. kızkardei blur hastasıda :D
netten baktım 3 tane 3850 budum. birinde fanını sökmü falan 200 tl ye satıyor hiçbir ey yok. yuh dedim :D
2. de kutulu falandı 100 kayme. dedim bu temizdir iyidir faan. sonra bir de 50 liraya buldum kutusuz. hiçbir ey yok. bir tek molex çevirici :D
dedim bu kart kötü ise 100 lüğü alayım. sonra dikkat etim. 100 tl likte kondansator değişmiş. oha :D
nerde ise kutuya aldanıp kondansatorü değişmişi alıyorduk he :D

zombi
29-10-2016, 22:22   |  #29  
OP Yıllanmış Üye
1,026 mesaj
Alıntı: Ümit Yasin TAŞMAZ  
Bunların hepsi komplike bir olaydır, illaki aynı performansı alacaksın diye birşey yok, sadece ürün özelliklerine göre performans alabileceğini bilmen yeterli. Daha fazlasını beklemek pek akıllıca değil

selamlar, kolaylıklar :)

üstadım az sana nat olsun gibi gittik 3850 aldık başımıza bela aldık :D
daha doğrusu aslında çok iyi tüm sorunları aştımç önce dx10 da anakartın ses kartı sapıttı. 64 bite geçince o düzeldi. bir de işlemci doğal 64 bit olduğ için süper bir performans oldu. ama
crysis
blur
nfs hp
adındaki nalet 3 oyun physics destekli ve bunlarda physics kapatılamadığı gibi vsynic de kapatılamıyor. kapatıyorsun ama kapanmıyor. bu nedenle fps yerlerde. anlamadığı, 4650 nin mobil versiyonlusu vardı arkadaşta. onda physics bu oyunlarda açılmıyordu. şimdi seneye bu pc kızkardeşimde olacak ve o blur hastası. zate onjun için aldım kartı. ama nalet kartta physics artı vsynic ile fps yerlerde. çözemediğim daha ağır olan bioshock ya da crysis 2 gibi oyunlar kasılmıyor. o physics ya da vsynici nasıl kapatırım. çünkü tek çekirdek işlemci ile bu özellikler oyunu 3 karede bitirtiyor :D öbür oyunlarda oc ye abanınca sorun 9olmuyor. yakında bir yerden san diego bulursam belki düzelir diyorum ama san diego işlemci de artık kalmamış. tgek yerde 150 tl ye buldum. o parayı 15 yaşında işlemciye de vermem :D

Ümit Yasin TAŞMAZ
31-10-2016, 12:13   |  #30  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

Selam, oyunların içerisinde Genelde hangi türde kartı kullanmak istediğin yazar. Orada Direct x mi open gl mi diye seçimleri soracaktır. Bi kurcalamanı tavsiye ederim.

OpenGL 2.0, PCI-E 2.0 x16, Powerplay, DisplayPort support up to 2560x1600, HDMI support up to 1920x1080 (both with 7.1 AC3 Audio), 1x Dual-Link/Single-Link DVI, 1x Single-Link DVI Support (all display ports have to be supported by the laptop manufacturer)

4650 - 4850'de bu özellikler mevcut. Hayırlısı diyelim oyun içini bi kurcalamalısın.

Ümit Yasin TAŞMAZ bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
zombi
01-11-2016, 21:19   |  #31  
OP Yıllanmış Üye
1,026 mesaj
Selam, oyunların içerisinde Genelde hangi türde kartı kullanmak istediğin yazar. Orada Direct x mi open gl mi diye seçimleri soracaktır. Bi kurcalamanı tavsiye ederim.

OpenGL 2.0, PCI-E 2.0 x16, Powerplay, DisplayPort support up to 2560x1600, HDMI support up to 1920x1080 (both with 7.1 AC3 Audio), 1x Dual-Link/Single-Link DVI, 1x Single-Link DVI Support (all display ports have to be supported by the laptop manufacturer)

4650 - 4850'de bu özellikler mevcut. Hayırlısı diyelim oyun içini bi kurcalamalısın.

üstdı çok sağol yardımcı oluyorsun. 4650 m kullanmıştım daha önce. o kart bu oyunlarda physics i disable ediyor. neden dersen o oyunlar o kartla açılınca gözükmyor :D 4850 desen zaten pci ex olduğu için çift çekirdekden aşağı kullanan çıkmaz. onu da 2. çekirdek hallediyor :D
bulsm bir ageia physcis kartı pcı dan ama onu da nvidia silmiş piyasadan.
oyunları kurcaladım zaten bu bahsettiğim 3 oyun hricinde physics kapatmak kolayama ne yazık ki bu 3 oyun öyle bir grafik ayarlı ki. birinde vsynic hiç yok komple açık birinde güncelleme ile geliyor. birinde ise sadece çözünürlük aa  ve grafik detay çubuğu var. physics devamlı açık. ekran kartım 13.9 a kadar güncellenmiş. amd vision ve onda da physics hızklandırıcı seçeneği yok. anlamadığım 3. nesillerde physics gelmiş olmalı idi. o özelliği kapatsam ya da gpu ya aktarabilsem zaten sorun kalmayacak. hem sistem ramini hem cpu yu dağıtıyor gereksiz yere. çözemediğim nokta ise 3dmark vantagede physics gpu y aktarıldı gpu oc li olduğu halde %99 a oturdu. çok güzel puanlar da aldım :D işlemci puanı kötü de. gpu puanı sayesinde aynı ekran kartlı 4 çekirdek sistemden yüksek puan aldım. işte 3dmark gibi oyunda da gpu ya aktarabilsem physics i sorun kalmayacak. işin kötü yanı kızkardeşim bu oyunlardan blurun hastası.
ayrıca seni faceden ekledim ama yanıt alamadım :D

Ümit Yasin TAŞMAZ
02-11-2016, 11:03   |  #32  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

Selam zombi, normal olarak 3XXX serisi biraz geride kaldığından artık geliştirme çalışmaları yapılmıyor Buna ek olarak eski sürücüleri ve core güncellemelerini yapabilirsin. Bir iki tane program vardı ekran kartı özellikleri ile alakalı bunları araştır sana zahmet.

Facebook konusuna da gelince 15 tane bekleyen yanıt var, kabul etmiyorum çoğu zaman. Mesaj olarak ulaşabilirsen sevinirim.

zombi
03-11-2016, 00:33   |  #33  
OP Yıllanmış Üye
1,026 mesaj
Selam zombi, normal olarak 3XXX serisi biraz geride kaldığından artık geliştirme çalışmaları yapılmıyor Buna ek olarak eski sürücüleri ve core güncellemelerini yapabilirsin. Bir iki tane program vardı ekran kartı özellikleri ile alakalı bunları araştır sana zahmet.

Facebook konusuna da gelince 15 tane bekleyen yanıt var, kabul etmiyorum çoğu zaman. Mesaj olarak ulaşabilirsen sevinirim.

ona bakarsak 4650 hiç geliştirilmedi :D
4650 nin zaten performansının nedeni genlede 2 çekirdek işlemcilerle kullanılması ve nasıl oldu ise bu kartın olduğu dizüstülerde physics in disable olması. çünkü o efektler 3850 de açılıyor. 4650 de y hiç göremedim ya çok azdı. ayrıca nalet gitsin diyorum vsynic hot pursuitte fps yi dibe çekiyor. hem physics hem vsynic aynı anda açıyorsun. :D
nette biraz aradım ama crysis 1 için physics i 3850 ye aktarabilmenin yolu varmış ah keşke bluru da öyle yapabilsem. o zaman iyi olacak çünkü physics işlemciyi boşunas işgal ediyor. ekran kartı düşük seviyede. ve bu bahsettiğim durumu 3dmark vantage halletti. cpu performansı çok düşüktü ama gpu performansında 12k civarı bir puan aldım ki q6700 sistemde bile tek 3850 4 k almış. nasıl başardığım hakkında en ufak bir fikrim yok :D ama şunu diyeyim gpu haşatı çıkıyor o testte. de işte o testteki gibi physics i gpu ya alabilsem oyunlarda komple bluru da kaldırır crysis 1 i de. çünkü zaten crysis 2 yi rahtlıkla kaldırıyor pc. ram engeli olmadığı durumarda 30 fps civarı sabit crysis 2 ultra. ama crysis 1 en düşük ayar 10 fps gel de sövme abi :D

Ümit Yasin TAŞMAZ
03-11-2016, 10:14   |  #34  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

:) Sonuç? Hala uğraşıyormusun...

zombi
03-11-2016, 19:13   |  #35  
OP Yıllanmış Üye
1,026 mesaj

öelden de yazdım crysisd e physics i komutla gpu ya attım şimdi o düşünüyor :D ama asıl blur lazım kızkardeşim istiyor çünkü o oyunu