Ekran Kartı

PeerNet
09-04-2010, 16:28   |  #1  
PeerNet avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
123 mesaj

İyi günler arkadaşlar daha öncede bu sorunla uğraşıyodum ama bir türlü bulamadım.. Vista da Aero bir çalışıyor bir çalışmıyor..  Aygıt yöneticisinden güncelleştir bilgisayarımdan driveri seçip güncelleştiriyorum yeniden başlatınca aero açılıyor  kapatıp açtığımda aero açılmıyor.. Acaba wddm sürücülerle çakışıyo olmasın onları kaldırsam mı? Windows 7 de de böyle oldu..  Yardımlarınız İçin Teşekkürler..

mustafa2116
11-04-2010, 01:13   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

bilgisayarın başlangıcında basic ekran sistemle ile ilgili bir program çalışıyor olabilir. Öncelikle onu kontrol et.
örnek:
Eski total media player basic yazılımlı ekran sistemleyen programdır. media oynatırkan areo tema çalışmıyor.
  Driveri kurduktan sonra areo çalışyırosa driver içinde çalışmakta olana yada kurulumu tamamladıktan sonra devreye giren bir programlaın varlığını bulunmaktadır. Bu programı bulup açılışa eklemen yeterli.
 örne:
  eski tip ati ekran kartının program başlangıcı olmadığında 3d sistemde çalışammakta.

Ek açlışan bir program nedeniylede ekran efekti çift sistem de kalabilir. bul ve başlangıçta çalışmasını engelle.

çözümlerini bildiğim bunlar.