ekran kartım .

seyhan
17-03-2007, 16:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar daha önce asus 6600 256 mb ekran kartım vardı ve hic sorun yaşamadım gecenlerde saffır marka radeon x 1950 pro 256 mb ekran kartı aldım kısacası sorunlar basladı bana yardım edin sorunlar şunlar .

1 .oyuna girerken oyunun ses efektleri cok kötü ve bozuk cıkıyor .

2. oyunda takılmalar oluyor arada bir .

3. oyun esnasında 5 ila 10 dakıka bır masa üstüne dönüyor .

bu ekran kartının son sürümünüde kurdum olmadı hepsi burada comda bu ürünü kullananların fıkırlerı var sanırım kasanın fanıyla ilgili siz ne dersiniz teşekkürler.

make-believe
17-03-2007, 17:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
seyhan
arkadaşlar daha önce asus 6600 256 mb ekran kartım vardı ve hic sorun yaşamadım gecenlerde saffır marka radeon x 1950 pro 256 mb ekran kartı aldım kısacası sorunlar basladı bana yardım edin sorunlar şunlar .

1 .oyuna girerken oyunun ses efektleri cok kötü ve bozuk cıkıyor .

2. oyunda takılmalar oluyor arada bir .

3. oyun esnasında 5 ila 10 dakıka bır masa üstüne dönüyor .

bu ekran kartının son sürümünüde kurdum olmadı hepsi burada comda bu ürünü kullananların fıkırlerı var sanırım kasanın fanıyla ilgili siz ne dersiniz teşekkürler.

Benzer şeyleri ben de Vista'da 'The Suffering:TTB'yi oynarken yaşadım. XP'de canavar gibi oynadığım bir oyundur bu. Ama Vista'da çok bozuk ses efektleri ve yavaşlama yaşadım. (Benim ekran kartım Leadtek A6600 TD 256 MB AGP)

Son Düzenleme: make-believe ~ 17 Mart 2007 17:04
nrllah
17-03-2007, 17:18   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba exocetus kardeş
    Kardeş benim ana kartım MSI idi ve Gforce FX5200 ekrankartım tıkır tıkır çalışıyordu lakin ana kart bozuldu bunun üzerine bizde Nvidia 1700 chip sete uyumlu Asus S800 anakartı bulduk ve taktık ve bu anakart üstünde onboard ekrankartı var, benim Gforce FX5200 ekrankartı takınca oyunları oynayamaz oldum mesela BF2 de seke seke zor gidiyor FİRST TO FİGHT da ise oyun hatasız kuruluyor başlıyormuş gibi yapıyor ama adam yerinden bir cm bile kımıldamıyor ve ilk konuşma sesi hep eko yapıyorbu ve benzeri oyunlar mesela MAX PAYNE 2 birazcık gider gibi oluyor ondan sonra donmalar başlıyor Eski ana kartımda ve bu halehazırda kullanmakta olduğum ekran kartımla bu oyunların hepsini oynuyordum ama şimdi oynayamıyorum RAMi ise128mb ayrıca asusun kendi ana kartınıda denedim ondan 64 MB olduğu için zaten sonuç alamadım acaba ekrankartları çakışmasımı var bana bir yardımcı olurmusunuz lütfen

İtacHi_
17-03-2007, 18:24   |  #4  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

asus 6600 256 mb ekran kartı hakketten iyi bir ekran kartı.sonra x1950 pro 256 aldım demişsin

1.ses efektleri bozuk çıkması ses kartının kalitesinden kaynaklanabilir bunun dışında ses düzenleyicilerden (mesela soundmax)bu tür ses düzenleyicilerden ses ayarlarıyla oyna bakalım eğer yine aynıysa ses kartı kalitesinden kaynaklanıyordur.

2.takılmalara olması ilgiç bir durum bildiğim kadarıyla x1950 pro üzerinde bir fan var.bu fan yeterince soğutuyor ama yinede bir takılma varsa oyunun çözünürlüğünü düşür belki bu sana yardımcı olabilir birde oyun ismini verirsen sana daha iyi yardımcı olabilirriz kardeşim.

3.oyun esnasında masaüstüne dönmesi demek kesinlikle ekran kartının çok ısınmasından kaynaklanıyordur.(bende asus ge force x5200 vardı üzerinde pasif soğutucu olduğu için 15 dk da bir masaüstüne dönüyor ve oyun kapanıyordu)

sana geçmiş olsun demek isterim.birde eğer bu ekran kartını başka bir sistemde deneme imkanın varsa başka bir sistemde denemeni tavsiye ederim.(hiç bir şey farkedeceğini zannetmiyorum ama yinede denemekte yarar var)