Ekran Kartım Bozuldu garanti ve servis ile alakalı

LaThReLL
22-08-2010, 16:56   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
83 mesaj

yaklaşık 2 yıldır kullandığım nvidia 8800gts 512 kartım büyük ihtimal tozdan dolayı bozulmuş durumda. her oyunda değişik değişik çizgiler renk bozulmaları ve mavi ekranlarla boğuşmaya başladım bu sabahtan beri. driver ları güncelledim direct x güncelledim format attım. problem değişmedi. kart bir oyun açıldığında bozulmalar oluyor. şu an bu yazıyı bu kartla yazıyorum. bi problem yok ama oyun oynanmıyor. google earthte aynı problem
esas konu kartın garantisi bitmedi bu yıl aralıkta bitiyor. şimdi gönderecem de 8800 gts modelleri üretilmiyor artık düzeltilmese yenisi nasıl yollanacak. şimdi nette dolaşırken bi problm yok bu adamlar bunda problem yok deyip yollamasınlar geri
şimdi gitse 1 aydan önce gelmez. bir fikri olan

O_uzHaN
22-08-2010, 17:01   |  #2  
O_uzHaN avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,061 mesaj

gönder gitsin yollicakları varsada bi üst modelini yollarlar zaten

LaThReLL
22-08-2010, 19:46   |  #3  
OP Üye
83 mesaj

kendi performansının altında bir kart gönderme gibi birşey olabilirmi. benim kart iyice kafayı yedi buarada driver yüklemiyor nvlddmkm.sys den dolayı mavi ekran veriyordu. göndercez bi üst modelini gönderseler bari performans bakımından :)

LaThReLL
24-08-2010, 00:59   |  #4  
OP Üye
83 mesaj

ekran kartıma dün 3dmark ta denerken mavi ekran hatası aldıktan sonra bu sefer sürücü de yükleyemiyorum. ayrıca bios başlangıcında "energy" nin bulunduğu ilk sayfada beyaz noktalar oluştu. pc ye format attım windows 7 bile kurulum yapılırken sürücüyü kuramadı. şu an sürücüsüz kullanıyorum.
kartımı yarın gönderiyorum allahın izniyle. mersa sistem'e servise gidecek. mersa sistemin güvenilir olduğu ve parça değişimi ve tamirinde sorun çıkartmadığını duydum. inşallah bir sorun olmaz

mcafee23 ayrılmıştır
24-08-2010, 01:01   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

düzeltirler kafanı yorma yenisi veya bir üst modeli gelecek diye de bekleme.Zaten ellerinde yeterince kart vardır.