EKRAN KARTIMI NASIL KURTARABİLİRİM(aCİL)

HPQ-User
09-06-2008, 04:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

gececi23 sormuş:
ben elazığdan Murat yılmaz.acil yardımlarınıza ihtiyacım war.öncelikle ekran kartımın markasını bilmiyorum palit 7300gt sonic ile resmini karşılaştırdım birebir aynı fakat fanın üzerinde palit yerine Xj yazıyor.asıl problemim şu:ekran kartımın fanı tutukluk yapıyordu içini açtım temizledim sonra eskisi gibi çalışmaya başladı ve sonra yine tutukluk yaptı aynı problemi üç defa yaşadım.son seferde tekrar söktüm ve iice temizleyip fanın içine de pas ve yağ sökücü sprey sıktım.fana üfleyince bile hızla dönüp durmak bilmiyor fakat ekran kartını yuvasına takınca fan çalışmıyor.eğer ekrandaki görüntümü soracak olursanız bilgisayarım günün 12 saati açık,görüntüm gayet net ve pc hiç otomatik reset atmayor.fakat ekran kartım aşırı ısınıyor.bi kaç yere sordum ekran kartını yakmışsınız getirin bakalım dediler fakat benim anlamadığım şu:ekran kartım yanmış olsa görüntüler ekrana nasıl gelir?acaba ekran kartım ufak bi tamir veya fan değişikliği ile düzelebilir mi??bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşlemci amd athlon(tm)64 processor 3500+2,21 ghz
1 gb ram
80 gb bellek
MSI anakart
256 mb nvidia geforce 7600gs ekran kartı(ekran kartının markasını bilmiyorum

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; MSN Optimized;TR; MSN Optimized;TR)

Reborn91
09-06-2008, 08:58   |  #2  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

ekran kartını yakmış olsan öncelikle zaten ekrana görüntü gelmez.. Yanmış diyen kim gerçekten şaşıyorum.. fanı söküp taktıktan sonra kablosunu tekrar eskisi gibi bagladınmı ?

Borga-x
09-06-2008, 09:11   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Eğer fanın tamir edilemeyeceğinize inanıyorsanız tabıkı ekran kartınız ıcın sogutucular mevcut www.firebal.net www.hepsiburada.com gibi sitelerden sogutma veya overclock gibi terimlerle arama yaparsanız bir çok sogutucu olacağını goreceksınız.

Fatih_ARMAĞAN
09-06-2008, 10:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

ekran kartı fanı tamiri ile uğraşmanıza gerek yok...   herhangi bir bozuk ekran kartı temin edebilirseniz onun fanını güzelce sökün plastik pinlerini kırmadan kendiniznkine takın.. sorununuz düzelir...

Recep Baltaş
09-06-2008, 15:11   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Size yalan söylemişler paranızı almak için. Kartınız yanmamış. Fanınız yanmış. Bir tane fan alın karta doğru hava üflesin. Başka bir şeye gerek yok...