Ekran kartımı vistaya tanıtamıyorum

pacos
09-04-2007, 00:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

merhaba vista home premium 32bit işletim sistemini aldım ve kurdum eski ekran kartım fx5500 ile sorunsuz kullanıyordum ancak yeni aldığım ati x1600pro ekran kartımı tanıtamadım vista uyumlu driverini indirdim ve kurdum ancak sorun çözülmedi. ekran kartımın sürücüsünün doğru olmadığından bahsediyor ama ben eminim 32 bit vista driverini kurduğuma. bu arada işlemcim pentium4 2.8ghz ram 2gb anakart p4v8x-x asus.

erkanc
09-04-2007, 01:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

http://ati.amd.com/support/drivers/vista32/common-vista32.html
bu adresten çek kur sapa sağlam kurulur bu arada bu adrestende chipset sürücülerini çekmeyi ihmal etme hayrılı olsun
chipset sürücülerinin sitesi

pacos
09-04-2007, 01:09   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj
erkanc
http://ati.amd.com/support/drivers/vista32/common-vista32.html
bu adresten çek kur sapa sağlam kurulur bu arada bu adrestende chipset sürücülerini çekmeyi ihmal etme hayrılı olsun
chipset sürücülerinin sitesi

Arkadaşım çok teşekkürler ancak ben biraz acemiyim bu chipset dediğin olayı bilmiyorum yükledikten sonra ne yapmam lazım ve ayrıca o verdiğin linkteki sayfada benim anakart modeli yazmıyor bu bir sorun yaratırmı.

erkanc
09-04-2007, 01:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj

anakartının yazması mühim değil senin anartın via chipsetli bazen  ekran kartı driverleri yüklenemediği için chipset sürücülerini veya yeni sürücüleri kurmak gerekiyor bu nedenler dedim ayrıca chipset sürcülerini anakart firmaları değil bizzat chipset üretici firma yapar bir sorun yarat maz aksine daha performanslı çalışırsın yükledikten sonra restart at daha başka bir şey yapma keyfine bak vistada

Son Düzenleme: erkanc ~ 09 Nisan 2007 01:12
pacos
09-04-2007, 01:21   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj
erkanc
anakartının yazması mühim değil senin anartın via chipsetli bazen  ekran kartı driverleri yüklenemediği için chipset sürücülerini veya yeni sürücüleri kurmak gerekiyor bu nedenler dedim ayrıca chipset sürcülerini anakart firmaları değil bizzat chipset üretici firma yapar bir sorun yarat maz aksine daha performanslı çalışırsın yükledikten sonra restart at daha başka bir şey yapma keyfine bak
Çok teşekkürler alakan için minnettarım hemen deniyorum.

pacos
09-04-2007, 01:48   |  #6  
OP Taze Üye
7 mesaj
erkanc
anakartının yazması mühim değil senin anartın via chipsetli bazen  ekran kartı driverleri yüklenemediği için chipset sürücülerini veya yeni sürücüleri kurmak gerekiyor bu nedenler dedim ayrıca chipset sürcülerini anakart firmaları değil bizzat chipset üretici firma yapar bir sorun yarat maz aksine daha performanslı çalışırsın yükledikten sonra restart at daha başka bir şey yapma keyfine bak
Arkadaşım chipseti yükledim ardından ekran kartı driverinide yükledim ama olmadı hala sorun devam ediyor. chipseti yükledikten sonra içindeki setup.exe ye tıkladım ve kurdum ardından restart yaptı bu yükleme şeklim doğrumu? rar dosyasının içinde bikaç tane daha kurulum dosyası var acaba onlarıdamı yüklemem lazım

erkanc
09-04-2007, 10:56   |  #7  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj

ekran kartı sürücülerini yüklediktan sonra nasıl bir hata veriyor ki yüklenemiyor bunlarıda yazsana chipset driverlarını halletmişsin ekran kartınıdaki hatayı yaz nasıl bir hata veriyorki yüklenemiyor

Son Düzenleme: erkanc ~ 09 Nisan 2007 10:58
pacos
10-04-2007, 00:05   |  #8  
OP Taze Üye
7 mesaj
erkanc
ekran kartı sürücülerini yüklediktan sonra nasıl bir hata veriyor ki yüklenemiyor bunlarıda yazsana chipset driverlarını halletmişsin ekran kartınıdaki hatayı yaz nasıl bir hata veriyorki yü
ufak bir ekran çıkıyor ve ati driver larınızı doğru yüklemediniz diyor ve aygıt yöneticisinden ekran kartımın üzerinde bir ünlem işareti çıkıyor. bugün servise götürdüm bilgisayarı onlarda halledemedi yarın tekrar getir bi daha bakalım dediler sorunun anakartın bu ekran kartımı vista işletim sistemi kullanırken tanımadığını ve şu anda bios güncellemesinin olmadığını söylediler. yarın dağıtıcı firmayla telefonda görüşüp ona göre işlem yapacaklar.