Ekran kartımın yetmesine rağmen oyunlardaki kasma

Sarı77
09-03-2020, 16:32   |  #1  
Sarı77 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar merhaba,

Nvidia geforce 635m ekran kartım var. Son güncellemesini de yaptım. Sorun ise ; Witcher 2 ya da Subsistence açıp oynayamıyorum. Witcher 2 için önerilen sistem gereksinimlerinin bile üzerindeyken, driver booster ile tüm driverlarım da güncelken, oyun başlar başlamaz bir lag, bir kasma ki önümü zor görüyorum. Bana öyle geliyor ki oyun dahili ekran kartını baz alıyor.

Nvidia denetim merkezinden 3D ayarlarını yaptım, sürücüyü manuel güncelledim, oyunu açarken yüksek performanslı işlemciyle aç diyorum lakin halen aynı. Ayrıca aygıt yöneticisinde görünse de Dxdiagda nvidia görünmüyor ama forumda bunun normal olduğunu söylemişler.

Ek olarak, nvidia geforce experience arayüzünde yukarıda bahsettiğim oyunları görmüyor tarama kısmı. Yardımcı olabilirseniz müteşekkir kalıcam.

excel_mustafa
09-03-2020, 22:23   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

öncelikle videodaki yöntemi uygula: https://www.youtube.com/watch?v=TZZH7YwMMhs. sonuç alamazsan aşağıdaki adımları takip et.

aida64 ile stres test yap. fps ve sıcaklıkları kontrol et. eğer fps düşük çıkarsa ramların slota giren uç kısımlarını silgiyle sil ve farklı slotlara takarak dene. sıcaklıklar yüksek çıkarsa pc nin içini temizleyip termal macunları yenile.

zombi
12-03-2020, 22:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

cevsap soruda gizli. o db gibi programlarla yükleme yapınca hep bi sorun çıkar. nvidia sitesinden son sürüm sürücüyü indirin ki yanında experience falan gelsin. onunla bi deneyinm.