ekran kartında sorun oldugunu nerden anlarız.!

jakamen81
01-12-2008, 07:30   |  #1  
jakamen81 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
369 mesaj

SELAM ARKADASLAR MESELA 2'ci EL EKRAN KARTI ALICAZ BUNU BI SEKILDE TEST ETMEMIZ LAZIM NASIL BI YONTEMLE PROBLEMLI OLUP OLMADIGINI ANLARIZ.!!

TECRUBELI ARKADASLARIN YORUMLARINI BEKLIYORUM..!

Alparslananadolu
01-12-2008, 09:30   |  #2  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
642 mesaj

Almadan önce yerinde bir başka bilgisayarda denemenizi tavsiye ederim. Elinize alıp çalışıp-çalışmadığını anlayamazsınız.

SAİNT
01-12-2008, 10:14   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

bir sisteme takarak ağır yük ve stres altına sokarak başlayabilirsiniz buna uygun yazılımlar mevcuttur sıcaklık programlarıyla ekran kartının ısı değerlerini kontrol ediniz ısınma problemide olabilir. ayrıca fan sesine bakınız gürültülü çalışıyor olabilir buda sizi ilerde rahatsız edebilir.

trinity
01-12-2008, 10:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

arkadaşlar size belki garip gelebilir fakat size bir yöntem söyliyecem ve bu yöntem çoğu zaman kartlarınızın yanıp yanmadığını kontrol etmenize yardımcı olur bende teknikerim ve bu gibi pratik şeyler işmime çok yarıyor. kartınızın yanmış olup olmadığınından şüpheleniyorsanız kartı çıkartın ve koklayın yanmış bir kart farklı kokar onun üstündeki devreleirin yanmış kokusudur bu tabi herkes bu kokuyu alamıyor buda bu yöntemein yanlış olduğunu göstermez ben alıyorum