EKRAN KARTIYÜKLEME SORUNU

berxwedann
10-07-2016, 12:26   |  #1  
berxwedann avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
4 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2016

 

arkadaşlar  hp pavilion g6 laptopun harddiski yanmıştı hardiski değiştirdim ondan sonra formatlayınca herşey yüklüyor sıkıntı yok ekran kartını yükleyip yeniden başlatınca mavi ekran hatası veriyor yardımcı olurmusunuz   ekran kartı : AMD A6-3400M APU with readon

webböcek
12-07-2016, 21:56   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
15 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2016

Ekran kartı Driver'larınızı sadece orjinal üretici firmanın sitesinden indiriniz, Diğer yan sitelerden kesinlikle indirmeyin!

İndirdiğiniz ekran kartı driverının cihazınızdaki ekran kartının modeliyle eşleşip eşleşmediğini kontrol edin. Bu hata genelde yanlış ekran kartı driverı kurulumu sonrasında çıkar.

Eğer Manuel olarak ekran kartının driver'ını yüklediğinizde mavi ekran hatası veriyorsa,  doğru ekran kartını  bulmanıza yardımcı olmak için windows'tan destek alabilirsiniz. Bunun için  aşağıdaki talimatları uygulayın.

Başlat'tan  Aygıt Yöneticisi'ni aratıp açın. Açılan Pencerede  Görüntü Bağdaştırıcıları'na tıklayıp ekran kartınızın bulun ve sağ tıklayıp Sürücü yazılımını Güncelleştir seçeneğine basın. Bir müddet beklettikten sonra driver yüklenecektir. Eğer driver' yüklü ise sağ tıklayıp aygıtı kaldırın deyin vebilgisayara  reset attıktan sonra yukarıdaki işlemleri uygulayın.

Bilgisayarınızda birden fazla görüntü bağdaştırıcısı varsa hepsini kaldırın ve reset attıktan sonra hepsini  tek tek güncelleştirin.