EKRAN KARTIYÜKLEME SORUNU

berxwedann
10-07-2016, 12:51   |  #1  
berxwedann avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
4 mesaj

arkadaşlar  hp pavilion g6 laptopun harddiski yanmıştı hardiski değiştirdim ondan sonra formatlayınca herşey yüklüyor sıkıntı yok ekran kartını yükleyip yeniden başlatınca mavi ekran hatası veriyor ekran kartında mı sorun nerede anlayamadım  yardımcı olurmusunuz   ekran kartı : AMD A6-3400M APU with readon

Sistem Bilgilerim
padisah
10-07-2016, 13:36   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: berxwedann  
arkadaşlar hp pavilion g6 laptopun harddiski yanmıştı hardiski değiştirdim ondan sonra formatlayınca herşey yüklüyor sıkıntı yok ekran kartını yükleyip yeniden başlatınca mavi ekran hatası veriyor ekran kartında mı sorun nerede anlayamadım yardımcı olurmusunuz ekran kartı : AMD A6-3400M APU with
Apu işlemcili bir bilgisayar kullanıyorsunuz bunun anlamı ekran kartının işlemciye entegre olduğu harici bir ekran kartınızın olmadığıdır. Yazmış olduğunuz bir ekran kartı değil entegre ekran kartı bulunduran bir işlemcidir.
İşletim sisteminize uygun olan sürücüyü AMD'nin sitesinden indirip yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
berxwedann
10-07-2016, 14:07   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

hocam en güncel sürümünüde yükledim ancak yükledikten sonra bilgisayarı açıp kapatınca mavi ekran veriyor yanmış olma ihtimali veya harddiskten kaynaklanıyor olabilir mi

Yusfu
10-07-2016, 14:55   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Kardeş sen bilgisayardan anlıyorusun benim konumada cevap yazar mısın

padisah
10-07-2016, 15:44   |  #5  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: berxwedann  
hocam en güncel sürümünüde yükledim ancak yükledikten sonra bilgisayarı açıp kapatınca mavi ekran veriyor yanmış olma ihtimali veya harddiskten kaynaklanıyor olabilir
Hayır yanmış olsa zaten Windows'u açamazsınız işlemci olmadan bilgisayar Windows'u başlatacak olan işlemleri yapamaz.
Harddisk ile de alâkası olduğunu zannetmiyorum.

Eğer sürücüleri yüklemek için Driver Pack Solution, Slim Driver, vb. bir araç kullandıysanız sorun bundan da kaynaklanıyor olabilir.
Temiz bir format atıp bütün sürücüleri üreticilerinin sitelerinden indirerek kurmayı deneyin. Ayrıca sürücüyü doğru Windows sürümü için indirdiğinizden emin olunuz.

Son Düzenleme: padisah ~ 10 Temmuz 2016 15:52
padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
padisah
10-07-2016, 15:45   |  #6  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: Yusfu  
Kardeş sen bilgisayardan anlıyorusun benim konumada cevap yazar mısın
https://www.chip.com.tr/forum/ekran-karti_t312994.html
Sorunuzun cevabını bilmiyorum.

Son Düzenleme: padisah ~ 10 Temmuz 2016 15:45
berxwedann
10-07-2016, 15:47   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

şuan telefondan yazıyorum dediğiniz gibi yapıyorum umarım olur geri dönüş yapacağım  herhalukarda emeğinize sağlık hocam

berxwedann bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]