Ekrana görüntü gelmeme sorunu

Melih Dalgıç
13-09-2016, 12:20   |  #1  
Melih Dalgıç avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikle herkeze merhaba bu sorunla alakalı hem forumda hemde internette fazlaca konu olmasına rağmen sorunumu çözemedim.

Pc nin düesine basmıstım her zaman olduğu gibi sorunsuz bir şekilde açılmıştı ancak oyunu açtığım zaman birden ekrandaki görüntü gitti sorun şuki sadece ekrandaki görüntü gidiyor sanmıştım başta ama sonradan fark ettim ses de almıyorum. Bilgisayarı açtığımda başta görüntü oluyor ama kısa bir süre sonra ses le beraber görüntü gidiyor ekranın ışığı yanıyor ama kasadan aktaramıyor.

Ben genç bir kardeşiniz olduğum için donanımla çok bilgili değilim ama şu yöntemleri denedim

-------İlk olarak bilgisayarın içini temizledim kasayı silip tozunu falan aldım

----Öncelikle internette yaptığım araştırmalar sonucu ram leri çıkartıp denedim ikisinide ayrı ayrı tek başına çalıştırdım sorun devam ediyor belki ram yuvası bozulmuş olabilir

-------Ram lerdede çuvallayınca izlediğim bir videoda gördüğüm kadarıyla bios pilini çıkartıp taktım ardından olmayınca kırmızı bir şeyi bir tık yan tarafa takmamı söylüyordu onu yaptım bu da işe yaramadı

--------Sonra bu forumda usp kablolarını çıkartıp denemem gerektiği ile ilgili bir şey okudum klavye Bluetooth  ve fare nin usp girişlerden çıkardım bu sefer yine sonuç alamadım

Şimdiden okuyup yardımcı olmaya çalışan tüm herkese teşekkür ederim.

Son Düzenleme: Melih Dalgıç ~ 13 Eylül 2016 12:22 Neden: