ekrana goruntu gelmiyor lutfen yardım edin

badem123
01-06-2012, 23:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

başlıktada belirtiğim üzere sistem çalışır durumdayken hiç bir şekilde görüntü alamıyorum ekran calışıyor sorunum için izlediğim yollar 

ANAKARTDAN KAYNAKLANIYOR DUSUNCESIYLE ANAKARTI DEGISTIRDIM GORUNTU ALAMADIM 
RAMI CIKARDIM BASKA RAM TAKTIM GORUNTU ALAMADIM 
10 MOARD EKRAN KARTINA TAKTIM GORUNTU ALAMADIM 
POWER DEGISTIRIM GORUNTU ALAMADIM 
HARDDISCI DEGISTIRDIM GORUNTU ALAMADIM 
İŞLEMCİYİ CIKARDIM HIC BIR SORUN GOZUKMUYOR KOKU YADA BACAKLARINDA SORUN GOZUKMUYOR

*2 SENEDİR KULLANDIM BU SISTEMI YENI ANAKART ALDIM SORUN GENE DEVAM EDIYOR

..SIZDE SORUNUM NEDEN KAYNAKLANIYOR OLABILIR 1 AYDIR CEVABINI BULAMADIGIM BU SORUNUN CEVABINI LUTFEN SIZLERDEN BEKLIYORUM 

SUANKU ANAKARTIM BIOSTAR N68S AM+2 
İŞLEMCI AMD ATLON X2 64 940 PIN

Lineanpr7
01-06-2012, 23:38   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
9 mesaj

Arkadaşım aynı sorun bendede vardı birgün birden bile ekrandan görüntü gitti . Ne yaptıysam getiremedim gittim yeni ekran aldım 22' bayağı bi masraf ettim . Sonra ondanda görüntü alamadım mouseyi bilgisayardan sökünce görüntü direk geldi . Yani donanımlarındanda kaynaklanıyor olabilir . Umarım açıklayıcıdır .

Lineanpr7 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
badem123
02-06-2012, 00:05   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Cevabın ıcın teşekkur ederım mause klavye olmadan calıstırdım yenı anakart alınca goruntu gelmemişti sorun devam edıyor ne yapcam bılmıyorum

hazmi
02-06-2012, 00:13   |  #4  
hazmi avatarı
Taze Üye
5 mesaj

Kardeş sorun herşeyden olabilir.
*Ekran kartını söl direkt onboarda tak görüntü kablonu.. Olmazsa.
*HDD değiştir. olmazsa.
*RAM yuvasını değiştir. olmazsa.
Bunları denerken NO SİGNAL uyarısı alıyor musun dikkat et. Yada powere bastıkta sonra odanın ışığını kapat ekranda siyah bi parlama olup olmadığına dikkat et.
Eğer ekranda parlama gibi hiçbir değişiklik olmazsa %80 - %90 monitor yada aradaki kabloda sıkıntı var..

cimbom92
02-06-2012, 01:21   |  #5  
Üye
99 mesaj

Sorun ekran kartının cıkısı olabılır.Sıstem acılıyor goruntu gelmıyor dıyorsun.bende bezerı durum vardı ekran karının dıjıtal cıkısı bozulmustu ama analog baglatıda goruntu verıyordu.Sıstemını bır de anaolog olarak monıtore bagla derım.Dıger bır onerı ıse aslında ılk once buna bak anakart ustunde power cubuklarının yan tarfına mını ses verıcı takılıyor normalde ordan bıp seslerı gelrı bır donanımında arıza oldugunda ve anlamları vardır uzun bır bıp vs gıbı onlarada dıkkat et derım.Sıstem acılıyor goruntu gelmıyor dıyorsun bır sorum var wındows un acıldıgını yanı wındows sesısnı duyuyor musun duymuyor musun?Duyuyorsan ekran kartında yada ekran kartı cıkıslarında yda ekran kartından monıtore gıden kablonda sorun vardır.

Banned
02-06-2012, 01:51   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Monitör yada monitör kablosu sağlam mı? Başka bilgisayarda denediniz mi?

badem123
02-06-2012, 22:13   |  #7  
OP Taze Üye
7 mesaj

YORUMLARINIZ ICIN TESEKKUR EDERIM ANCAK EKRANDA EKRAN KABLOSUNDA EKRAN KARTINA GIDEN KABLODA HIC BIR SIKINTI YOK BASKA SISTEMDE KULLANIYORM SUAN WİNDOWS HIC ACILMIYOR SADECE CLASIC FAN SESLERI VAR ORTADA EKRANIN ISIGI YANMIYOR AKTIF OLUNCA MAVI YANMASI GEREKIYOR HIC GORUNTU AKTARIMI YAPMIYOR

yunus07
02-06-2012, 22:27   |  #8  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
992 mesaj

Ben bu hatayı ramları söküp taktıktan sonra çözmüştüm.
Tabi uyumsuz veya sağlam olmayan bir VGA kablosu da bu hataya neden olabiliyor

cimbom92
02-06-2012, 22:40   |  #9  
Üye
99 mesaj

Sorunun cok yerden de olabılır tek parca dıye dusunme.1-Anakartın ram slotu ve ram aynı anda bozulmustur(arkadasımda oldu anakartın ram slotu elektrık kesıntısınde bozuldu ama bozuluerken ramı de bozdu)Boyle bır durumu tespıt ıcın elındekı ramlerı duzgun bır sısteme tak dene sıstem acılırsa ramlerın saglam acılmazsa bırer bırer tak bozuk ramı ayıkla.Sıstem acıldı dıyelım bu seferde cpu tak saglam sısteme onu test et sonra ekran kartını (hdd zor malesef ona baska yol bulacagız) en son cpu ekran kartı ve saglam ramını bulduktan sonra saglam bır tane ramını yalnızca anakart slotlarında bırıne tak ac bılgısayarı acılırsa anakartın o ram slotu saglamdır acılmazsa da dıger slota koy tekara bas.ısın uzu denem yanılmaya kalıyor.

cimbom92
02-06-2012, 22:51   |  #10  
Üye
99 mesaj

1-Hdd ten verı gıtmezse(hardıskın komple bozulmussa,kabloları tam oturmamıssa(genelde olan budur),anakartın hdd bagladıgın yerı bozulmussa sıstemın hıc acılmaz.2-Ram ve ramın takıldıgı slotun saglam olması lazım 1 tane ram yada slotun bozuksa (dolu olmak kaydıyla yanı uzerınde ram takılı olan slotlardan bır tanesı bozuksa)sıstem hıc acılmaz.3-ramın bır tanesı yerıne tam oturmamıssa sıstem acılır kapanır.4-Ekran kartın,ekran kartı baglantın,monıtorun bıttıyse tum bılesenlerın saglam bıle olsa goruntu alamazsız.Hds kın kendısıne takılan kabloyu ıyıce ıttır hdd dogru cunku genelde gevseyen yer burası oluyor anakart unzerındekı hdd baglatısından genelde hata yapılmıyor.

badem123
03-06-2012, 01:35   |  #11  
OP Taze Üye
7 mesaj

COK TESEKKUR EDERIM HOCAM HARD DISC KABLOLARINI DEGISTIRMEKTE FAYDA VAR BIDE ONU DENIYIM KABLO VAR YENI ALDIGIM ANAKART KUTUSUNDA

sagoist53
11-11-2012, 19:15   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

SELAMUN ALEYKÜM ARKDAŞLAR. BEN BUGÜN İSLEMCİ VE EKRAN KARINA TERMAL MACUN SÜRDÜM. BİLİYOSUNUZ . BU GEREKLİ BİR ŞEY . DAHA SONRA İSLEMCİYİ YERİNDEN ÇIAKRDIM VE AYNI ANDA TÜM KABLOLARINI. TEMİZLEYİP YERİNE TAKTIM.  HER ŞEYİ BİTİRİM AMA EKRANA GÖRÜNTÜ GELMİYOR. ! EKRANKARTINI ÇIKARTIP TAKTIM.  RAMLARİ ÇIKARDIM TEMİZLEDİM YERİNE TAKTIM. PC Yİ RAMLARI VE BİOS PİLİNİ ÇIAKRTARAK BİR KAÇ DAKİKA ÇALIŞTIRIMDIM VE ARDINCAN TEKRAR YERİNE TAKIP ÇALIŞTIRDIM AMA HALA DAHA EKRANA GÖRÜNTÜ GETİREBİLMİŞ DEĞİLİM.  .  MONÜTER KABLOLARINI EKRAN KARINI DAKİ KABLOLARI KONTROL ETTTİM. O YÖNDEN BİR SIKINTI YOK.   SİZCE NEDİR BU PC NİN NERDİ. ? NELER YAPMAM GEREKİYOR. ! TESKKÜRLER BEKLEMEDYİM

L110
20-12-2012, 21:52   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

kablo toparlama aparat'ı isimli bir parça var. toplasan 2 tl etmez onu alıp dene istersen. benim monitör e de görüntü gelmıyodu bu parçayı aldım tertemiz görüntüye sahibim şuanda. bilgisayarcılarda . hatta internet cafelerde sahi bulabileceğin bir ürün. hayırlı akşamlar.

elitepro
15-08-2013, 13:00   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

Kasam normal açılıyor fakat monıtore goruntu gelmıo  arakabloyuda deiştirdim baktım olmıo arada gelıo gelınce açıldıkdan hemn sonra pc donıo kalıo mecbur kapatıp açamak gereki bu sefer goruntu gelmıo fakat kabloyu usttekı ekran girisine takıom goruntu gelıo ne yapmam gerek neden olabılır ?

keremozcann
02-09-2013, 16:36   |  #15  
Taze Üye
4 mesaj

kardesm o sorun şu an bendede var hala çözumunu bulamadım statik elektrik birikmiş olabilr diyolar bazı sitelerde büyük ihtimal odur ya ekran kartında sorun diyorsan ekran kartsız çalıstır bilgisayarını anakarta bağla direk ekranı öyle dene belki ekran kartı girişi bozulmuştur

yamancafe
16-12-2013, 16:16   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: Lineanpr7  
Arkadaşım aynı sorun bendede vardı birgün birden bile ekrandan görüntü gitti . Ne yaptıysam getiremedim gittim yeni ekran aldım 22' bayağı bi masraf ettim . Sonra ondanda görüntü alamadım mouseyi bilgisayardan sökünce görüntü direk geldi . Yani donanımlarındanda kaynaklanıyor olabilir . Umarım açıklayıcıdır .
 Kardeşim sen nerden estin ya anakartı atıyordum nerdeyse çok teşekürler

YouLoST
27-12-2013, 18:28   |  #17  
YouLoST avatarı
Taze Üye
7 mesaj

Arkadaşım sorun ekran kartında olabilir bendede olmuştu ekran kartını fırınladı 200 derecede şuan çalışıyor

Mustafa berk özsoy
06-07-2016, 15:31   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj

bende çift monitor var diğer monitore geliyordu önceden sanırım ben bazı şeyleri karıştırdım şimdi gelmiyor

Emir141187
15-07-2016, 12:17   |  #19  
Taze Üye
9 mesaj

Konu baya önce açılmış.Hala bu sorunu yaşayanlar olduğu için yazıyorum.Bu sorun bende de oldu ben şu şekil çözdüm.Klavye,mouse,hoparlör gibi usb ile bağladığınız donanımları çıkartın.Bir defa böyle deneyin.Eğer olmadıysa usb ile bağladığınız donanımları değiştirin sorun büyük ihtimal çözülecektir.

NoSignalCi
31-07-2017, 18:23   |  #20  
Taze Üye
1 mesaj

Ben pc konusunda bayagı acemiyim özel yardim edermisin butun forum siteleri ayni seyi soyluyor ama anlamiyorum yardimci olursan sevinirim

AnormalBey
18-06-2018, 17:10   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj

Kardeşim ilk önce geçmiş olsun konu eski olabilir yeniyim forumda 

Harici ekran kartın varsa onun çiplere tam oturduğundan emin ol az önce yerine geri taktım ekran düzeldi 

Hala olmazsa bilgisayarını onboardda çalıştır olmuyorsa monitor giriş yada hdmı kablolarında sıkıntı vardır onlara dıkkat.

ama en onemlisi ekran kartının ÇİPLERE tam oturdugundan ve sallanmadıgından emin ol 

Kolah gelsin