[DONANIM] Ekrana görüntü gelmiyor

HPQ-User
10-10-2012, 13:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

LGA775 Anakart var üzerindeki herşeyi çıkartmama rağmen görüntü yok ram taktık yerlerini değiştirdim harddisk değiştirdim ve hala yok bütün parçaları değiştirdim anakart haricinde ama yinede olmuyor anakart yanmış olabilir mi ?

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: HPQ-User ~ 12 Ekim 2012 01:12
analyzeDark
12-10-2012, 17:54   |  #2  
analyzeDark avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
71 mesaj

Bir çok ihtimal var anakart üzerindeki parçaları çıkarman yanlış, Çünkü ram olmadan görüntü zaten gelmez ben sana olası sebepleri söyleyeyim. Onboard ekran kartı kullanıyorsan anakartta problem olabilir, ram de sıkıntı olabilir , monitör veya kabloda sıkıntı olabilir.

En olası sebepleri bunlar bi kontrol ettikten sonra olmazsa tekrar yazarsın farklı çözümler ararız.

Son Düzenleme: analyzeDark ~ 12 Ekim 2012 17:54
tkaraaslan
19-10-2012, 10:55   |  #3  
tkaraaslan avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba arkadaşlar.
Benim sorunum şu: Kamuda görev yapıyorum. Servisimde 7 adet pc var ve farklı lcd ekranlar kullanılmakta. bir çalışanımızın pc sinde beko marka kare ekran var aynı ekrandan yedek ekranımız var. Pc açılıyor, ama ekran açıp kapatıyor ve işlem yaptırmamaya başladı, tüm kabloları pc yi denedik ama sorun düzelmedi.kasayı başka ekranlarda denedik çalışıyor, ama monitörü takınca çalışmıyor, aynı monitörü diğer pc lere taktık yine aynı sorun yanıp sönüyor açılmıyor, diğer yedek sıfır monitörü denedik maalesef o da açılmamaya başladı. sorun acaba monitörlerin kendi çözünürlükleri olabilir mi? kabloların tamamını değiştirerek farklı kombinasyonların hiçbiri kar etmedi.Yardımcı olabilecek biri varmıdır?

murat5038
19-10-2012, 13:08   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: tkaraaslan  
Merhaba arkadaşlar.
Benim sorunum şu: Kamuda görev yapıyorum. Servisimde 7 adet pc var ve farklı lcd ekranlar kullanılmakta. bir çalışanımızın pc sinde beko marka kare ekran var aynı ekrandan yedek ekranımız var. Pc açılıyor, ama ekran açıp kapatıyor ve işlem yaptırmamaya başladı, tüm kabloları pc yi denedik ama sorun düzelmedi.kasayı başka ekranlarda denedik çalışıyor, ama monitörü takınca çalışmıyor, aynı monitörü diğer pc lere taktık yine aynı sorun yanıp sönüyor açılmıyor, diğer yedek sıfır monitörü denedik maalesef o da açılmamaya başladı. sorun acaba monitörlerin kendi çözünürlükleri olabilir mi? kabloların tamamını değiştirerek farklı kombinasyonların hiçbiri kar etmedi.Yardımcı olabilecek biri varmıdır?

O pcnin hdd sini başka birçalışan pcye takıp içinde önemli bişey yok ise o bölümü formatlayın,eğer varsa dos ekranına kadar ulaşabiliyorsa güvenli moddan girmeyi deneyiniz ve eğer orda bikaç dk sonra bişey olmaz sağlam kalırsa bi Driverleri kontrol edip sorunlu varsa orda güncel sürümleri kurup , bi temizlik programıyla düzeltmeler uygulayıp sorunlu pcye hdd yi yerleştirin ve o pcde biosu default yapıp kadedin ve pcheald mesünde biosda sıcaklığı bi kontrol ediniz. ve o pcdede güvenli modda bi giriniz sorun yaşamazsanız normal moddan açınız eğer onda bi sorun olursa 1. dediğimi yapmadı iseniz yapıp tekrar deneyin ve kablolarda bi sıkıntı olup olmadığınıda kontrol ediniz.harici ekran kartı var ise onunla da bi deneme yapabilirisniz.