Ekran'da Çizgiler

runrekrun
21-10-2015, 19:44   |  #1  
runrekrun avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba ,
  Ekranda  sadece bilgisayarı ilk açarken açılış ekranın da  ekranın üst köşesinde yatay kesik kesik yeşil,kırmzı vs. çizgiler çıkmakta.Bilgisayarı iki üç defa yeniden başlattığımda ise sorun düzeliyor.Bu sorun bilgisayarı uzun süre sonra  açınca oluyor..Kapatıp tekrar açtığımda veya yeniden açtığımda sorun kalkıyor.Acaba yazılımsa veya virüs. vsvs tarzında bir problemdir diye format attım ama sorun düzelmedi...Bilgisayar normal kullanımda hiç bir sorun yok çizgi filan çıkmıyor,ama ilk açılış da problem var.

Sistem;İntel i5-4 gb ram-AMD Radeon HD 7670M-Windows 10

elmoinista
23-10-2015, 14:18   |  #2  
elmoinista avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
11 mesaj

Bazı ekran kartlarının çalışması için gerekli ideal sıcaklık seviyeleri vardır. Anladığım kadarıyla bilgisayarını ilk açtığında ekran kartın bu ideal sıcaklıktan düşük olduğu için tam anlamıyla tepkime veremiyor ve birkaç dakika içerisinde ideal sıcaklığa ulaşınca bu renkler kendiliğinden kaybolacaktır

elmoinista bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
runrekrun
24-10-2015, 20:21   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: elmoinista  
Bazı ekran kartlarının çalışması için gerekli ideal sıcaklık seviyeleri vardır. Anladığım kadarıyla bilgisayarını ilk açtığında ekran kartın bu ideal sıcaklıktan düşük olduğu için tam anlamıyla tepkime veremiyor ve birkaç dakika içerisinde ideal sıcaklığa ulaşınca bu renkler kendiliğinden kaybolacaktı

Yanıtın mantıklı geldi açıkçası.Eğer ekran kartında önemli bir problem olsaydı  sürekli çizgiler çıkardı.Bir kaç kez yeniden baştıp kapattıktan sonra sorun düzeldiğinde hiç bir çizgi filan yok,bu esnada herhangi  bir oyun oynarken herhangi bir işlem yaparken yine çizgi yok...İşin tuhaf tarafı şu aralar havalar soğudu yani işlemci için ideal sıcaklık ortamı soğuk olmayan aynı zamanda çok da sıcak olmayan ortamlar mı?Soğuk ortamda bu problemi vermesi ilginç...Ama yinede bu sorun ileride büyüyebilir gibi geliyor  bana.Garantisi olmadığı için herhangi bir yere götürdüğümde oldukça fazla para isteyeceklerini de biliyorum.Acaba bu sorunu servise götürmeden halledebilir miyim ?

runrekrun
01-11-2015, 22:13   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar bu sorunun çözümü sadece gidip servise 220 lira mı vermektir .Çözümü yok mudur başka ...HDMI kablo ile tv ye bağladım pc yi aynı sorun ordada görülüyor ekran da bozukluklar var ama Tv de bozukluklar varken Pc ekranın hiç bir sorun yok tertemiz Çok ilginç gerçekten....İnternette bir kaç çözüm var ekran kartını çakmakla saç kurutma makinesiyle ısıtanlar var ve dizüstü bilgisayarın tüm hava kanallarını bantla kapatıp harddisk i söküp yorgana saran 60-70 dk çalıştıran bir video bile var cidden....

Kapalı Hesap (277148)
01-11-2015, 23:44   |  #5  
Kapalı Hesap
2 mesaj

kardeş bu olay benim bir arkadaşımın başıanda gelmişti bilgisayarcı ekran kartının üstünde bulanan kondansatörlerin aşırı ısınmasından kaynaklı bozulduğunu söylemişti. bundan anla ki ekran kartı soğutma sisteminin tam verimlilikle ile çalışması şart. ekran kartın gitmiş tamiri olurmu bilmiyorum ama olsada düzen tutacağın sanmıyorum. geçmiş olsun