Ekranda Küçük küçük noktalar çıkıyor yrdm pls :(

matrax_erdi
27-01-2009, 16:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Arkadaslar öncelikle merhaba .. Ben yaklasık 1 sene önce pc yi toplattırdım ilk aldığım zamanlar VPU recower diye bi hata weriyordu bu hatanın Anakartla ekran kartının cakısmasından dolayı olduğunu öğrendim ve ankartı değiştirdim buqune kadr hiç hata vermedi ama yaklasık 1 hafta öncesine kadr ekranda küçük küçük çizgiler çıkmaya basladı mesela bir klasörü kapadıgımda ondan geriye küçük noktalar filan kalıyor ekranda.. yada oyuna girdiğimde hiçbirşey yapılmıyor çizgilerden ekran kartım Ati x1650 pro 128 bit 512 mb Lütfen yardım edin :(

uku_03
27-01-2009, 16:34   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
99 mesaj
matrax_erdi
Arkadaslar öncelikle merhaba .. Ben yaklasık 1 sene önce pc yi toplattırdım ilk aldığım zamanlar VPU recower diye bi hata weriyordu bu hatanın Anakartla ekran kartının cakısmasından dolayı olduğunu öğrendim ve ankartı değiştirdim buqune kadr hiç hata vermedi ama yaklasık 1 hafta öncesine kadr ekranda küçük küçük çizgiler çıkmaya basladı mesela bir klasörü kapadıgımda ondan geriye küçük noktalar filan kalıyor ekranda.. yada oyuna girdiğimde hiçbirşey yapılmıyor çizgilerden ekran kartım Ati x1650 pro 128 bit 512 mb Lütfen yardım edin :(

kasayı aç bak bi,ekran kartı faln tam taklılmı,eğer onda değilse sorun,,yeni bir kart alma zamanın geldi...

Metal_Milita
27-01-2009, 16:44   |  #3  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

Ekranda çıkan çizgiler ekran kartının tam oturmamasından, yada RAM lerin sorunlu olmasından da kaynakanabilir

Recep Baltaş
27-01-2009, 17:36   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Aynı ekran kartı, aynı sorun bir arkadaşımın başına geldi. Bu ekran kartı Disket Sürücü kablosundan güç alıyor ve kaliteli bir kablo kullanılmadığında sorunlar oluşuyor.

Ekran kartınızın GPU'su ya da RAM'inde sorun var.

Garanti varsa garantiye verin, yoksa yenisi ŞART.