ekranımın renk kalitesi dustu

HPQ-User
19-12-2007, 15:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

YAVUZPNR sormuş:
Yaklasık 1 ay once Vtan Pc denACER 5720G SATIN ALDIM VE PC DEN GAYET MEMNUNDUM ANCA ILK ONCE BIRDENBIRE EKRAN COZUNURLUGUM DUSTU VE YAZILAR FLU OLMAYA BASLADI , ARDINDAN DA RENK KALITESI DUSTU.YAKLASIK 15 DK SONRA COZUNURLUK DUZELDI ANCAK RENK KALITESI DUZELMEDI.BARIZ SEKILDE ESKI PARLAKLIK VE CANLILIK YOKOLDU.NVIDIA AYARLARIYLA TURLU SEKILDE OYNAMAMA RAGMEN , HATTA VARSAYILAN AYARLARI TEKRAR YUKLEMEM RAGMEN HICBISEY DUZELMEDI. DAHA IYI ANLATMAK GEREKIRSE TUPU BITMIS TV GIBI GORUNTUM VAR
SIZDEN RICAM ALT F10 YAPIP FABRİKA AYARLARINI GERI YUKLESEM DEISIKLIK OLURMU VE C SILINIRMI ? AYRICA BU TUR SORUNU OLAN ARKADAS VARMI VE VARSA NASIL DUZELTTI
TESEKKURLER

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
ACER 5720g
Vista Home Premium
t7300 2.0. Ghz
Nvidia 8400GS

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 03 Ocak 2008 19:26
XxXDaRKoXxX
19-12-2007, 16:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

Görüntü ayarlarından (masaüstü/sağtık/özellikler/görüntü)
Buradaki biti en yükseğe ayarlayın sonra ekran kartınızın son driverını yükleyin.
nvidia ekran ayarlarından kalite performans ayarlarını değiştiriniz.

yavuzpnr
19-12-2007, 17:09   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

Tesekkurler
Ancak 3d ayarlarina kadar her seyle turlu sekilde oynadim.Dikkatimi ceken baska konu pc yi ilk aldiimda ekranderinligi 60 70 yada 50 hz varken su an sadece 60 hz var.Acaba sorun neden kaynaklanmıs olabilir.Driver i yukledim ancak en son yukleme var diyerek arti bir yukleme yapamadim.Sistemi geri de yukledim ancak hala ekran ilk aldigim gundeki renk kalitesinde degil.Ne yapmaliyim arkadaslar.

Borga-x
19-12-2007, 17:25   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

oncelıkle bağlantıları kontrol etmenızı onerıyorum

XxXDaRKoXxX
19-12-2007, 17:53   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
yavuzpnr
Tesekkurler
Ancak 3d ayarlarina kadar her seyle turlu sekilde oynadim.Dikkatimi ceken baska konu pc yi ilk aldiimda ekranderinligi 60 70 yada 50 hz varken su an sadece 60 hz var.Acaba sorun neden kaynaklanmıs olabilir.Driver i yukledim ancak en son yukleme var diyerek arti bir yukleme yapamadim.Sistemi geri de yukledim ancak hala ekran ilk aldigim gundeki renk kalitesinde degil.Ne yapmaliyim arkadaslar.
Peki hiç ekran hertz ile oynadınız mı veya ekran çözünülüğü ile?

Papatyasever
19-12-2007, 20:16   |  #6  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Bağlantılarla ilgili olabilir. Kontrol ettikten sonra sorun düzelmezse dirver'ı yeniden kur. Bütün ayarlar varsayılan olarak bilgisayarın için en iyisi ayarlanmış olarak gelecektir. Sorun büyük ihtimalle düzelecektir. Driver'ı kurmadan önce bir önceki sürümü sistemden kaldır. Bilgisayrım-sağ tık-özellikler-donanım-aygıt yöneticisi kısayolunu izle. Gelen pencerede ekran bağdaştırıcısına tıkla ve hemen altında listelenecek olan ekran kartına sağ tıklayarak kaldır de. Bilgisayarı yeniden başlat. Sonra da sürücüyü yeniden yükle...

yavuzpnr
03-01-2008, 16:17   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Kardes isin komii srtık hertz i degistiremiyorum cunku 60 dan baska secenek gozukmuyor.Sanırım serwis yolu gozuktu

Papatyasever
03-01-2008, 17:29   |  #8  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Bu normal sayılabilir... Monitörler için belli çözünürlüklerde sadece belli bir hertz'de çalışabilme gibi bir durum söz konusu olabilir. Ve eğer monitör ayar penceresinde "bu monitörün görüntüleyemeyeceği modları sakla" seçeneği işaretlenmişse yüksek çözünürlükte sadece 60 hertz görünür.  Ekran çözünürlüğünü biraz düşürürsen Hertz'i değiştirebilirsin. Ama görüntü düzeldiyse bu ayarla oynama yapmana gerek yok. LCD monitörler zaten çok düşük titreşimle çalıştıkları için çoğunlukla bu ayarla oynamana gerek kalmaz. 60 iyidir.. Benim ki de 60'da çalışıyo. Sorun yok...