Ekranın yavaşlaması

HPQ-User
03-05-2008, 22:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Sezer sormuş:
Bilgisayarda ekran yavaşlıyor bunun nedeni sizce ekran kartımı  oyun açtığımda biraz normal oynadıktan sonra ekran yavaşlıyor
oynadığım oyunlar  call of duty 4    fıfa 08  delta force hatta  internet flash oyunlar da bile oyun yavaşlıyor eskiden 512 mb kingmax  ram kullandığımda bu sorun yoktu 2 gb ram taktım
bir 10 gün herşey çok güzeldi sonra bu sorun çıktı  bu sorunun kaynağı sizce ne örnek olarak call of duty 4 oyununu oynamışsınızdır oyunda ağır çatışmalar da  ekran yavaşlıyor çatışma bittiğinde normale dönüyor  hep böyle fıfa 08 de aynı
delta force da aynı lütfen bir yardım edin hangi parçayı değiştirmem  gerekiyor

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
İntel PENTIUM D
2 GB RAM
ATİ RADEON X550  HYPER MEMORY
150 GB HD
MOTHERBAOARD  ASUS P5L-MX

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506)

1ol3irol
04-05-2008, 01:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,714 mesaj

ekran kartının yetersiz kalmasından kaynaklanıyor. cod4, delta force ve benzeri aksiyon oyunlarında ateş etme sırasında ortaya çıkan ışık efektleri ekran kartlarını normalden daha fazla zorlar. bu nedenle ağır çatışma sırasında ekranın yavaşlaması normal. flash oyunlar da işlemciye çok fazla yük bindirmekte. öncelikle değiştirmeye ekran kartından başlayın.