Ekrankartı Arızası

danger
20-04-2007, 13:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Merhaba;
Abit radeon X600 Pro ekran kartına sahibim 2-3 ay önce bilgisayarı yeniden başlattığımda 1 uzun 3 kısa dıt sesi gelip bilgisayar açılmamıştı daha doğrusu monitore görüntü gelmemişti fakat bu sorun tekrarlamadığı için fazla umursamadım.
Son günlerdeyse sorun tekrar başladı hatta bugün 2 kez başıma geldi.Bende ekran kartı bağlantılarını ve anakarta tam oturup oturmadığını kontrol ettim herhangi bir sorun yoktu.Daha önce ekran kartım fan arızası sebebi ile garantiye gitmişti bende belki ekran kartı fanı çalışmıyordur bu yüzden bu sorun oluşuyordur diye tekrar kasayı açtım fanı kontrol ettim ve gerçektende çalışmadığını gördüm.Burada sizlere 2 sorum olacak;

-Bilgisayarın arada bir 1 uzun 3 kısa dıt sesi vermesi ve monitore görüntü gelmemesi sorunu sizce ekrankartı fanının çalışmamasından mı yoksa ekran kartındaki başka bir problemden mi kaynaklanmakta?

-Ekrankartını servise götürene kadar bu şekilde birkaç gün daha çalıştırsam ekrankartı bozulurmu? (oyun oynamayacağım sadece interneti kullanacağım sonuçta 3 ay kadar bu şekilde çalıştığını düşünüyorum)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Borga-x
20-04-2007, 13:48   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bence fanını hemen değiştirirsen çok iyi olur. Yoksa ekran kartını eline alıp ağıt yakarsın.

Ekran kartının çok ısındıgı için ekran kartı çalışmıyor.bu yüzden şekilde sesler çıkarıyor. Anladın sen onu

benersince
20-04-2007, 14:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

ekran kartın ısınıyor arkadaşım yakında tamamen  onuzulabilir ........fanlarını kontrol et yada degiştir

borga-x tan alıntı
kartının çok ısındıgı için ekran kartı çalışmıyor.bu yüzden şekilde sesler çıkarıyor. Anladın sen

SuperHarun
20-04-2007, 14:40   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

ati x 1600 512 mb fanı ses yapıyor diye çıkarayım dedim, o ara fan vidalarından biri düştü. sonra kartı çalıştırdım. biraz çalışınca görntü çizik olmaya başladı ve güm. görüntü gitti. 4 aylık kart herhalde yandı

Borga-x
20-04-2007, 14:45   |  #5  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Başka bir vida bulup takamadınmı arkadaşım. Garantı kabul ediyorsa bence hemen arızasını yaptır. Yoksa bosuna ugrasıyorsun.

SuperHarun
20-04-2007, 14:50   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

fansız soğutmuyu sahip iyi bir ekran kartı bilen var mı

egemengiga
20-04-2007, 15:39   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

evet fansiz cok sayida marka ve model var. ozellikle gigabyte, asus ve msi bu tip urunleri sergilemekte:

ama genelde GPU fanlari kafa utulemez. daha cok islemci fanlari kafa utuler. o yuzden fanli almak daha mantikli.