ekrn.exe sorunu

the_suqar
26-05-2010, 04:12   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Dün kendi başıma gelen bir problem. Sorunum oldukça büyüktü. Laptobumda CPU‘yu nerede ise % 99 oranında kullanan bir dosya vardı. EKRN.EXE Google‘da yaptığım aramalar sonucu bu dosyayı NOD32‘nin kullandığı daha doğrusu NOD32‘nin kernel’i olduğunu öğrendim.
Sonuç itibarı ile bu dosya benim için kabustanb başka bir şey değldi. NOD32‘yi kaldırmak istesemde işlemcinin yoğun olarak kullanılmasından dolayı bunu yapamadım.
Dosyaya ait bilgiler.
Dosyanın yeri: c:\ program files\ eset\ eset nod32 antivirus\ ekrn.exe
Kayıt girdisi: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ ekrn Eset Service
Ekrn.Exe’yi görev yöneticinden kapatsamda kapatmamın hemen ardından tekrar çalışıyordu ve herhangi bir çözüm bulamıyordum. Bende Kayıt defterinden girdiyi silerek tekrar görev yöneticisinden exe uzuntılı dosyayı kapattım ve bilgisayarım rahat bir nefes almış oldu. :) iyi çalışmalar..

33mktn
04-09-2010, 18:31   |  #27  
Taze Üye
17 mesaj

geçenlerde bilgisayarıma format atıldı ve Nod32 smart securty antivirüs programı yüklendi. ancak  yüklenen antivirüs programı, bilgisayarımda yüklü bulunan bütün exe uzantılı dosyaları virüslü olarak algılayıp "temizlendi-karantinaya alındı" diyerek bilgi veriyor. şu an bu mesajı yazmakta olduğum esnada devamlı surette tarama yapıp exe uzantılı dosyaılar hakkında virüs uyarısı vermekteydi. ne dosyaları açabiliyorum ve nede oyunları. antivirüs programını kapattığımda ancak sorunsuz bilgilere giriyorum ve oyunları oynayabiliyorum. tabi bu arada bilgisayarımda korumasız bir duruma geçiyor. dolayısı ile bu durumda da antivirüs programının bir anlamıda kalmıyor.
Beirttiğim antivirüs programının exe uzantılı dosyaları neden virüslü olarak algıladığı ve bunun nasıl bir çaresi olduğu hakkında sizlerden acil yardım bilgisi istiyorum. teşekkürler.

Microsoft Windows XP SP2
İntel Core 2CPU
[email=4400@2.00]4400@2.00[/email] GHz
1 GB RAM

Tolstoy
05-09-2010, 02:54   |  #28  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Hangi exe uzantılı dosyaları virüs olarak   görüyor belirtseniz iyi olurdu.Sistemde zararlı olabilir.Format atsanız dahi yine olabilir ! Sisteminiz modifiye olabilir mi ?

servet_metin
26-01-2011, 00:14   |  #29  
Taze Üye
2 mesaj

f

MCT21
07-04-2011, 20:33   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
100 mesaj

black_flood adlı kullanıcıyı ben de fark ettim. Önceliği NormalinAltinda yaparsan daha az yorabilir.