elektrik sorunu

djpires
10-12-2008, 12:47   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
174 mesaj

herkeze iyi günler...
arkadaşlar benim kasa elektrik kaçırıyo özellikle son zamanlarda kasaya dokunduğumda çok kötü elektrik çarpıyo kasa bize kızdımı acabaBeğendim

acaba power dan mı kaynaklanıyo ilk zamanlar hiç kaçırmıyodu son 1-2 ay içinde olmaya başladı

şimdiden yorumlarınız için teşekkü

rler

Alparslananadolu
10-12-2008, 13:07   |  #2  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
642 mesaj

Bir yerde elektik kaçağı yok ise karşılaştığınız bu durum statik elektrik olabilir. Kasa içerisindeki fan gibi hareketli parçalar statik elektrik oluşmasına neden olabilir. Statik elektrik bilgisayarınızda var ise  yüksek voltaj bilgisayarınızın  donanımına zarar verebilir.  Topraklı priz kullanıp kullanmadığınızı kontrol ediniz.
İnsan vücudunda da statik elektrik birikebilir. Bir metale dokunduğunuzda (kapı kolu gibi) çarpılma hissi duyuyorsanız sizde statik elektrik vardır demektir. Bilgisayara dokunmadan önce kendinizi "boşaltın."

trinity
10-12-2008, 16:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

alparslan arkadaşımın de3dikleri doğru ve onları uyguladıktan sonra bi rtel al eline ve bu telin bir ucucunu kasanın uygun bir yerine bağla veya tuttur diğer ucunu ise saksının içindekiş toprağa , orlon bir kazağa veya başka bir metala bağla veya tuttur bu senin işie çok yarayacaktır son söylediğim başka bir metale tuutr bunu uzun bir sökmeden pcv öylce çalışsın

benersince
10-12-2008, 17:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

elektirik kaçagı vardır yada elinin derisi incedir yani seni çarpaarken baskasını çarpmayabilir

ama kaçaktan şüpeleniyorum kaçaktır o

cekilmez_kiz
06-01-2009, 10:55   |  #5  
Üye
53 mesaj

güç kaynağından kaynaklanıyor olabilir

kızıl_musti
06-01-2009, 14:05   |  #6  
Yeni Üye
40 mesaj

bir çok ihtimal olabilir
prizden kaynaklananbilir,powerdan kaynaklanan elektrik kaçağı olabilir,elektirk çok düşükse senden kaynaklanan statik elektiriklenme olabilir,kasannı arkasındaki elektrik kablosu gevşek veya arızalı olabilir oradanda elektrikBeğenmedim kacırabilir