e_mail.worm.win32.brontoq.q adlı virüs

cido
08-02-2007, 20:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

arkadaşlar bilgisayarımae_mail.worm.win32.brontoq.q adlı bir virüs bulaştı.silmeye çalışıyorum silinmiyor. antivirüs programım silindi gösteriyor ama silinmemiş. karantinaya alma haricinde başka ne yapabilirim? sistemime büyük zararlar verir mi bu virüs? yardımlarınızı bekliyorum

BOOMFUNKMCS
08-02-2007, 23:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

yok yok korkma arkadaşım virüs dediğin neki elinin kiri :) spysweeper adlı program ve harbi bir antivirüs sitemi sorununu kökünden çözer merak etme.karantina ya alınan virüsü silebilirsin.ayrıca tabirinle bu virüs ün ne gibi zararı var?internet sayfanımı engelliyor yoksa gereksiz klasörmü yaratıyor?

cido
09-02-2007, 13:05   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

internete girmemi engellemiyor ama klasörlerimin içinde aynı klasörleri exe uzantılı olarak kopyalıyor.

index
09-02-2007, 13:06   |  #4  
Taze Üye
17 mesaj

(: kesin çözüm format :p kolay gelsin.

black_flood
09-02-2007, 15:17   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

panda antivirüs 2007 yazılımını denemeni tavsiye ederim karantinaya atma özelliği olmayan tek yazılım.

cido
09-02-2007, 21:04   |  #6  
OP Taze Üye
15 mesaj

bu virüs deli etti beni. spysweeper    ve ashompoo spyware işe yaramadı.  virüs internet bağlantımı kesiyor bilgisayarı yeniden başlatıyor. ayrıca inetinfo.exe nedir?  spysweeper bunu engelliyor .  başka önerileriniz var mı arkadaşlar?

BOOMFUNKMCS
09-02-2007, 22:10   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

------InetInfo.exe senin web server'ini calistiran application'in ismidir. Eger birden fazla IIS Instance 'ini ayni web server uzerinde calisiyor ise bunlardan sadece Low(IIS application) olarak belirlediklerin inetinfo.exe uzerinden calisacaklardir. Digerleri DLLHOST.exe gibi instance'lar olusturacaktir. Herneyse buyuk ihtimalle o Low process olarak calistirdigin IIS instance'larindan bir tanesinin icinde kullandigin bir ASP sayfasi belirli bir parametre ile cagirilinca endless loop'a giriyor yada kullandigin asp-componentlerinden birtanesi objeyi create ederken ve/veya o objeye baska bir request gonderdiginde aptallasiyor olabilir. Bu sebeple CPU %100 'e vurup makine iptal hale geliyordur.. IIS 'in log'larindan son cagirilan sayfalari felan incelersen en kolay sekilde o asp yi bulabilirsin.. > > Üzerinde asp uygulamalarımı çalıştırdığım bir serverim var. > > iise bir istek geldiği zaman, Windows/System32/intsrv > klasoründeki inetinfo.exe uygulaması çalışıyor. > Sorun çalışan bu uygulama CPUnun %99unu kullanıyor ve > makinada hiç bir şey yapılmaz hale geliniyor. > bu sorunun nedeni hakkında bilgisi olan var ise > yardımlarını bekliyorum, şimdiden teşekkürler > >

------Eger IIS Log yolunu degistirmemisseniz C:\WINDOWS\system32\Logfiles Dizininde bulunan, dizinlerdeki LOG uzantılı dosyaları siliniz. Daha önceden aynı olay başıma gelmişti. sorunu böyle yaparak aştım. Saygılarımla Ahmet Bozdemir > exodus'un dediği doğrudur. ASP kodunu kontrol et. Gereksiz > döngüleri azalatıp, değişkenleri tutumlu kullanırsan sorunu > çözebilirsin sanırım. > > SAYGILARIMLA > Marilyn MANSON

"alıntı"

viking20
09-02-2007, 22:25   |  #8  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

güvenli moda gir birde orada güv. taraması yap.

TuncaBozkurt
09-02-2007, 22:36   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
index
(: kesin çözüm format :p kolay gelsin.
imzana uysan biraz diyorum:D
hep daha iyiye, hadi hepimiz bilgisayarlarımızı formatlayalım:D

viking20
09-02-2007, 23:25   |  #10  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

bugün virüs yedim format,yarın mavi ekran format,dosya kayboldu bulamuyorum format,trojan musallat oldu format,bilgisayarım çok geç kapanıyor format,windows sürekli hata mesajı veriyor format,İ.E. kitleniyor format,....v.s.
öylemi?adamlar tüm bunlara kafa yorup çareler düşünmüşler,çareler üretmişler bizlerede duyurmuşlar.Sırf mesaj yazmış olmak için birşeyler yazmayın,yanlış yönlendirmeler yaparsınız.
---
üşenmedim aradım:

[bir kişiye format önermiştim,bak o da neye?
Sorunlara boğulmuş,harcıyacağı zaman/emek çok fazlaydı]

Son Düzenleme: viking20 ~ 10 Şubat 2007 00:21