En başarılı Anti-Virüs hangisi ?

Anket
Atilla Sarıtaş
16-07-2010, 11:04   |  #76  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Ek olarakta McAfee istemiştim o da fena değildi yok bu daha iyi diye diye uyandırdı. :D

infoman
16-07-2010, 11:33   |  #77  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,884 mesaj
Alıntı: Atilla Sarıtaş  
Rüyamda çok garip birşey gördüm bu olaydan sonra. Bilgisayarcıya gidiyorum, işimi hallediyorum ve lisanslı istediğim firmanın Anti-Virüs programını vericek bide ne görüyorum Panda vermiş :D. Kısa bi diyalog geçiyor aramızda Kaspersky olsaydı, G-Data da olurdu diye o anda uyanıyorum. Uyanmamın sebebide mahalleye şu patates soğan satan kamyonun girip bağırması :D.
Saçma ama napayım rüyaları ben organize etmiyorum :D
Hiç gerek duymadığın birinden yardım alacaksın ama aldığın yardım seni mutlu etmeyecek, hatta yardım yardım gibi gözüken şey seni rahatsız edebilir.Emin değil Sonra konuyla alakasız birisinin bağırıp çığırmasıyla zarar görmekten kurtulacaksınGeekKahkaha
Ağzı kulaklarına varıyorAğzı kulaklarına varıyorAğzı kulaklarına varıyorAğzı kulaklarına varıyor

Atilla Sarıtaş
16-07-2010, 12:33   |  #78  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Rüyanız hayrolsun teyze number one

infoman
16-07-2010, 13:08   |  #79  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Hakannnnnnnnnnnnn hakannnnnnnn 5 dk ara verelim sıkıştım:))))))))

Atilla Sarıtaş
16-07-2010, 13:50   |  #80  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj
Alıntı: infoman  
Hakannnnnnnnnnnnn hakannnnnnnn 5 dk ara verelim sıkıştım:))))))))
coskunkolik
16-07-2010, 18:53   |  #81  
Yıllanmış Üye
382 mesaj

Bu antiviruslerin nerdeyse tamamını kurup kullanmış biri olarak söylüyorum. Norton ve Kaspersky nin yanına bile yanaşamazlar. Gerisi hikaye. G-Data da çok güzel ama hem PC yi hem net bağlantısını çok kastırıyor.

Atilla Sarıtaş
16-07-2010, 19:36   |  #82  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Bende 1-2 tanesi hariç hepsini kullandım. En iyiler

Kaspersky - Norton - Bitdefender ve G-Data

Gerçekten hepsi çok kaliteli birazdan bitdefender'ı tekrar kuracağım denemek için Kaspersky 2011 kurmuştum.

Atilla Sarıtaş
05-08-2010, 22:30   |  #83  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Anket günceldir...

İntel İtanium
06-08-2010, 12:47   |  #84  
İntel İtanium avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
239 mesaj
Alıntı: Samet.  
Norton Internet Security / AntiVirüs /
aynen

baylost
06-08-2010, 16:27   |  #85  
Üye
56 mesaj

nod32 smart sec.kullanıyorum,sistemden fazla kullanmadığı için çok memnunum pc i kasmıo ve virüsler konusunda da başarılı bence.ama yapılan testlerde özellikle virüs hareketlerini tanıma ve tespitte kaspersky pure çok övüyolar(firmalar virüsleri güncellettirene kadar virüsün şekil ve ad deiştirdiğini düşünürsek,sezgisel davranış tespiti gelecğin antivirüsleri için çok önemli).kurmayı düşünüyorum ama inşallah dier kaspersky ler gibi pc i yormuodur.

Atilla Sarıtaş
06-08-2010, 19:21   |  #86  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Kaspersky de birtek ayar var eğer o ayarı deaktif yaparsan varlığını bile hissetmiyorsun :)
Kaspersky'yi daha hızlı kullanmak için bi site açılmış
www.kasmaski.com 

PC.Kopat
06-08-2010, 19:54   |  #87  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
750 mesaj

En iyi antivirüsü boşverin en iyi koruma:
Backtrack 4 + OpenDNS'e bedava kayıt + Modemdeki Firewall açık olacak + çok sık olmamakla beraber format iyidir :)

PC.Kopat
06-08-2010, 19:55   |  #88  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Oyunlar içinse kenarda Win7 dursun ama açılırken interneti kesin alın size en iyi koruma

Kapalı Hesap (101323)
06-08-2010, 20:01   |  #89  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

bence  en iyi koruma  kur sisteme deep freeze  in en  güncel   sürümünü   yeni sürüm  çıktıkça eskisini  kaldır  yenisini kur    en iyi  koruma  budur  işte

PC.Kopat
06-08-2010, 20:43   |  #90  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Deep Freeze ne zamandan beri geçilmez bir duvardı ki de ben bunu bilmiyorum? Aslında Deep Freeze virüslere hiçbir şey yapamaz. Sadece sistem yeniden başlatıldığında virüslerin çoğu silinir. Bu korumayı geçip sistemde kalıcı olan virüsler de vardır. Sadece Deep Freeze kurulu bir bilgisayardan güvenlik beklenemez. Aman yanlış anlaşılmasın ben de Deep Freeze'i seviyorum çünkü her ay format attığım eski laptop Deep Freeze ile 1 yıldan fazladır dayanıyor.. Ayrıca antivirüsün yanına ekstra güvenlik sağlıyor.
İnternet kafesinde sadece Deep Freeze olanlar tekrar düşünsün.Sonra hesapları çalınan oyuncularla başları belaya girmesin

Son Düzenleme: PC.Kopat ~ 06 Ağustos 2010 20:49
bambam61
21-08-2010, 13:27   |  #91  
Taze Üye
11 mesaj

norton sonar sistemini çıkardıktan sonra en iyisi oldu online virus buluyor neredeyse hepsini biliyor kasper bu işte eskidi

bilgi_çağı
23-08-2010, 12:29   |  #92  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

Panda Internet Security / Global Protection / AntiVirüs daha ne olsun:)

maviruya27
24-08-2010, 13:02   |  #93  
Taze Üye
3 mesaj

bence avg internet securit başka yok derim bilgisayarı kasmıyor acemi kullanıcılar içinde mükemmel bişey kaspersk ise diğerlerini ağıza bile almaya gerek yok benim gözümde boş... koruma yönünden ben hayran kaldım daha seytanın kulağı sagır olsun 6 aydan beri daha bilgisayara format atmadım...  diğerlerinde 2 ayda bir mutlaka format atıyordum... avg derimEmin değil

ismet35
25-08-2010, 09:52   |  #94  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj

Bende 1-2 bişey diyim :D
Zamanında Eset SS çok kullandım şimdi Norton IS 2010 var :D
Bende bu işlere meraklıyımdır öğrenciyiz seviyoruz teknolojiyi :D
Ama gördüm ben bu konuda buradaki büyüklere çok bilmişlik taslayan meslektaşlarım da var. Üzücü durum.
Konuya gelince.
Şimdi NIS 10  15 Günlük vardı bu gün sondu . Silicem 90 Günlük kampanyalı olanı yüklüycem İngilizce.3 ay sonra Allah kerim :DBelki ESET yine 1 aylık lisans alırım hep resmi siteden,ya da KIS 10 kurarım bir aylık :DGeçinip gidiyoz :DGeçenlerde Avira free kurdum buldu bişeyler kendince ama sıkıldım kaldırdım Revo'yla :DHadi bol antivirüslü günler :D

Googlejoker
25-08-2010, 18:08   |  #95  
Taze Üye
2 mesaj

Microsoft Security Essentials en iyisi olmamasına rağmen güzel ve ücretsiz bir program.Şahsen nortonla uğraşacağıma onu tercih ediyorum:D

Yunus Kiper
26-08-2010, 11:16   |  #96  
Yunus Kiper avatarı
Yıllanmış Üye
321 mesaj

Kaspersky Internet Security / Antivirüs / Pure

alexkidd
29-08-2010, 04:31   |  #97  
alexkidd avatarı
Yıllanmış Üye
361 mesaj

sophos

Atilla Sarıtaş
01-09-2010, 05:00   |  #98  
OP Yıllanmış Üye
5,871 mesaj
Alıntı: ondur  
Daha seçenek olsaydı ekliyecektim ama 15'den fazla seçenek ekleyemedim :)
Anket güncel.

Kapalı Hesap (154666)
01-09-2010, 14:15   |  #99  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Alıntı: Mustafa Akın  
Pardon da neden? Bin kere demeniz onu en avantajlısı yapmıyor ne yazık ki. Ben antivirüssüz de gayet mutluyum. ESET le de mutluydum, Norton la da mutluydum, Kaspesky le de mutluydum. Ama hiçbirine gerek yok bence internette nasıl dolaşacağını bildikten sonra. Çok riskli birşeye de giriyorsanız sanal pc den girersiniz böylece paranoyak antivirüsünüz sisteminize gereksiz yük bindirmez, bütün ağ paketlerimi okumaz, abi şu dosyayı bizimkilere göndereyim mi şüphelendim şimdi demez.

Ve hiç bir zaman unutmayın, her ne kadar virüsleri antivirüsler doğuruyor gibi gözükse de aslında antivirüsler virüsleri doğuruyor ve kendi piyasalarını ayakta tutuyor bu kadar. Benim komplo teorimdir, kanıtlama ihtiyacı duymuyorum.

Bence çok doğru.
Para verilip alınan çoğu antivirüs proğramları gayet iyidir. (Norton hariç) Nortonun kendisinin aslında bir virüs olduğu bile kanıtlanmış durumda. Şöyle ki.
Norton yazılımsal olarak saçma bir yasallık peşindedir. Yani bilgisayarımızdaki yasal olmayan bir yazılımdan dolayı bile tüm sistemi çökertebilmektedir.Bu konuda bir tarihte windows ile ortaklığı konusunda da haberler okumuştum.
Ancak bilgisayara gelen çoğu saldırılara karşı da duyarsız kalmaktan geri kalmıyor

PC.Kopat
01-09-2010, 14:44   |  #100  
Yıllanmış Üye
750 mesaj

Pek kimsenin değinmediği Macler için en iyi koruma: iAntiVirus+Little Snitch(çok iyi bir firewall ama bazen PC takılıyor. O da sanırım sistemim Hackintosh olduğundan) iAntiVirus yerine daha kapsamlı koruma için Kaspersky for mac veya Norton IS for Mac de kullanılabilir ama bunlar ücretlidir. Little Snitch ise çok iyi bir firewall'dur ve kendisi iAntiVirus'ün tanıyamadığı internetten indirdiğim keyloggerı internete bağlanırken yakaladı.
Aslında pek tehlike aramayan sakin bir Mac kullanıcısına sistemdeki Firewall'u açmak yeterlidir. (Dijital imzalı programlara otomatik izin ver seçeneğini kaldırmak ekstra güvenlik sağlayacaktır) Bir de internetten korsan yazılım indirmemek gerek. Şu demin bahsettiğim keyloggerı bir de Snow Leopard'ın kendi Firewall'uyla da test edeceğim sonucu yazarım.
Windows içinse KIS öneririm. Ama dikkatli olacaksanız antivirüse pek gerek yok.Örneğin Kaspersky sadece 1-2 defa crack indirince öttüydü galiba. Keşke Little Snitch gibi bir Firewall Windows için de olsaydı. Little Snitch ile Mac'teki sistem dosyalarının bile internetle ilişiği kesilebiliyor. Niye böyle bir şey istiyorum çünkü Windows'a güvenmiyorum :)
Linux içinse bir Firewall bulundurmak fayda sağlayacaktır. Başka bir şeye sanırım gerek yok.
Virüslerle vs. uğraşanlara da Windows+Linux öneririm.Windows açılırken interneti kesersiniz virüsleri denersiniz. Linux ile de internette gezinirsiniz vb.

Kullanıcı yorumuyla Windows için antivirüsleri yarıştırmanın aslında pek önemi yok. Elinizin altında eli yüzü düzgün bir tanesi olsun yeter ;) O da ne olur ne olmaz. Pek gerek görmüyorum. Bir antiphishing programı yeterlidir o da internetten alışveriş yapanlar için önerimdir alışveriş yapmayanlar boşuna yüklemesin.

Firefox'u korsanlara karşı güçlendirmek:
1)Araçlar menüsünden seçenekler'i tıklayın.
2)Gizlilik sekmesine gelin.
3)Geçmişi hatırlayacak diye yazan yere tıklayın ve özel ayarları kullanı seçin.
4)Sitelerin çerez bırakmasına izin ver seçeneğindeki tiki kaldırın.
5)Firefox kapatılınca geçmişi sil seçeneğine işaret koyun.
6)Firefox'da kaydedilen şifreler bulunabiliyor mu bilmem ama yine de Güvenlik sekmesini açın ve Sitelerde girilen parolaları hatırla seçeneğindeki tiki kaldırın.
7)Tamam'a basın.
8)Araçlar menüsünden Eklentiler'i tıklayın.
9)Adblock Plus ve Noscript eklentilerini indirip kurun.

Son Düzenleme: PC.Kopat ~ 01 Eylül 2010 15:06